Sport Sucha Beskidzka Wadowice

Wyszarpany remis

Nie zawiedli się kibice, którzy wybrali się na suski stadion na spotkanie miejscowej Babiej Góry z budzowskim Strzelcem. Goście, którzy wystąpili w tym meczu w roli… gospodarzy wysoko zawiesili poprzeczkę i byli bliscy sprawienia sporego kalibry sensacji, choć końcowy wynik i tak jest dużą niespodzianką.

Strzelec wystąpił w Suchej w roli gospodarza, gdyż na jego obiekcie odbywały się Dni Gminy Budzów. Podopieczni Łukasza Reciaka jakby o tym zapomnieli i czuli się jak u siebie. Na nic zdały się ostrzeżenia suskiego szkoleniowca Grzegorza Kmiecika. Jego podopieczni nadziali się na kontrę, którą zdobyciem bramki zakończył wychowanek… Babiej Góry Jacek Leśniak. Suskiemu trenerowi nie pozostało nic innego jak wziąć sprawy w swoje ręce, a dokładniej nogi. Przymierzył z rzutu wolnego i był remis, ale jeszcze przed zmianą stron faktycznych gości na ponowne prowadzenie wyprowadził Kacper Burliga.

Po zmianie stron suszanie dążyli do odwrócenia losów spotkania, ale robili to nieporadnie. Najlepszą okazję zmarnował Dawid Choczyński nie trafiając w bramkę po otrzymaniu idealnego podania od Patryka Brytana. Potem z minuty na minutę jeszcze śmielej zaczął poczynać sobie Strzelec. Bliski rozstrzygnięcia losów pojedynku był Gabriel Janiczak, ale po jego atomowym strzale z około 30 metrów piłka jedynie ostemplowała spojenie słupka z poprzeczką.

Gdy kibice sądzili już, że wynik nie ulegnie zmianie w trzeciej minucie doliczonego czasu gry ponownie Patryk Brytan posłał piłkę do Dawida Choczyńskiego i ten tym razem zrobił to, co powinien zrobić wytrawny napastnik. Inna sprawa, że gdyby nie pomyłka obrońcy, który nie zdołał przeciąć podania to Choczyński nie miałby szansy zrehabilitować się za zmarnowanie wcześniejszej sytuacji.

Strzelec Budzów – Babia Góra Sucha Beskidzka 2:2 (2:1) – mecz odbył się w Suchej Beskidzkiej

Strzelec:  Kozak, Burliga, Janiczak, Korczak, Kordyl, Krzystań (od 30 min. Grygiel), Leśniak, Parszywka (od 60 min. Mateusz Daniel), Pawlica (od 75 min. marek Daniel), Reciak, Wrzodek

Babia Góra: Młyński, Brytan, Burliga, Choczyński, Chrząszcz, Dyduch, Kmiecik (od 43 min. Sumera ), Mika (od 85 min. Gołuszka), Piątek, Żaczek (od 65 min. Szarlej) , Żmuda (od 72 min. Stróżak)