Cieszyn Kultura i rozrywka

Z Cieszyna do Chin. Wybierz się w fascynującą podróż po Państwie Środka

Fot. Pixabay.com

Tradycją są już spotkania z podróżnikami w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie. Tym razem będzie można wybrać się do Chin z Anną Jaklewicz, globtroterką i autorką książki “Niebo w kolorze indygo. Chiny z dala od wielkiego miasta”. Spotkanie zaplanowano na 18 listopada o 17.00.

Pokaz Anny Jaklewicz to relacja z samotnej, czteromiesięcznej podróży po wioskach zagubionych wśród pól ryżowych na południu Chin. Podczas prezentacji będzie można poznać bogactwo kulturowe i etniczne Państwa Środka – wziąć udział w weselu mniejszości narodowej Bai i muzycznym święcie gry na bambusowych fletach w wiosce Dongów. Uczestnicy spotkania odwiedzą „królestwo kobiet” nad jeziorem Lugu zamieszkałe przez matriarchalnych Mosuo oraz domy fortece ludności Hakka. Przyjrzą się także fascynującym strojom kobiet z mniejszości Miao i wezmą udział w ich radosnej, wieloetapowej ceremonii powitania gości.

Anna Jaklewicz jest podróżniczką, archeolożką i ekologiczną aktywistka, autorką książek o Chinach i Indonezji. Organizatorką wypraw do Azji i pilotem wyjazdów trampingowych. Prowadzi zajęcia międzykulturowe dla młodzieży oraz warsztaty dla dzieci. Relacje z podróży publikuje m.in. w National Geographic “Traveler”. W Sudanie uczestniczyła pięciokrotnie w pracach kilku misji archeologicznych. W podróży po Egipcie spędziła rok, w Chinach prawie dwa lata, tyle samo w Indonezji. Odwiedziła także Mongolię, Indie, Laos, Kambodżę, Tajlandię, Wietnam oraz Malezję i Singapur. Od roku prowadzi akcję ekologiczną „Książka za worek śmieci”, za którą otrzymała EkoJanosika – nagrodę przyznawana przez Narodową Radę Ekologiczną.

google_news
kB65
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments