Cieszyn Przygarnij mnie

Z domu tymczasowego uciekła suczka po przejściach. Pomóż ją znaleźć!

Fot. z archiwum Stowarzyszenia „AS”

Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt „AS” w Ustroniu poszukuje suczki, która na początku lipca uciekła z jednego z domów tymczasowych w Kończycach Małych. Wabi się Pina, ma około 25-30 cm wzrostu i około 8 kg wagi.

Trzyletnia sunia jest rudo-biała. Rude są jej uszy i grzbiet. To zwierzak po przejściach i z trudną historią, który nie ufa ludziom i nie podejdzie do człowieka na zawołanie. Jest wręcz skrajnie wycofany. Dlatego jest problem ze złapaniem Piny. Jeśli ktokolwiek z naszych Czytelników ją zobaczy, a była widywana na terenie gmin Zebrzydowice i Hażlach, niech nie próbuje do niej podchodzić, bo ją wystraszy. Wskazane jest zwabienie suczki przysmakami na teren ogrodzony i zamknięcie jej. Dodatkowy problem wiąże się z faktem, że Pina najczęściej przemieszcza się wieczorami, nocą lub wczesnym rankiem, dlatego trudno ją wypatrzyć.

Każde zgłoszenie jest przez wolontariuszy „AS”-a sprawdzane, ale jak dotąd wszystkie poszukiwania zakończyły się fiaskiem. Jeśli zobaczycie Pinę, zadzwońcie na numer 505312911 do pani Pauliny.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Emo
Emo
2 lat temu

pomóc trzeba ale po co więzić??
może to taki pies których chce być wolny jak kot