Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Z miłości do muzyki. Bitamina w BCK

Zespół Bitamina – macierzysta formacja Vito Bambino, działająca od 2005 roku – wystąpi w piątek, 9 czerwca o 19.00, w Bielskim Centrum Kultury.

Bitamina powstała z przyjaźni i miłości do muzyki. Jeśli szukacie w muzyce niebanalności, to chyba jesteście na najlepszej drodze do finału swoich poszukiwań. Słychać to w tekstach i w produkcji bitów. Wrażliwość z jaką trafia do słuchacza jest zaskakująca, a wyśpiewane emocje odczuwa się bardzo osobiście.

Pierwszy album – „Listy Janusza”, jest utrzymany w stylistyce eksperymentalnego hip-hopu, ocierającego się o jazz, pełen gier słownych autorstwa Piotra Sibińskiego. W 2014 ukazał się cyfrowo album „Plac Zabaw”. Wywołał on spore zamieszanie i zainteresowanie wielu dziennikarzy muzycznych i osób ze środowiska.

Pozytywne reakcje były motywacją do pracy nad kolejnymi produkcjami. Powstał instrumentalny album „C”, gdzie artyści pokazali swój kunszt w tworzeniu ciekawych i połamanych bitów, zaskakują samplami i jazzowym klimatem. W 2017 roku ukazała się płyta „Kawalerka”, kontynuacja „Placu Zabaw”. Jest to album bardziej piosenkowy, opowiadający o potknięciach i pierwszych krokach stawianych samemu, krok poza dziecinne podwórko.

W 2018 roku wraz z Dawidem Podsiadłą nagrali duet na płytę producencką kolektywu Flirtini. Do utworu powstał teledysk.

W 2019 roku ukazał się piąty album studyjny grupy „Kwiaty i Korzenie”. Jest to pierwsza płyta zespołu, na której równolegle można usłyszeć obu wokalistów, czyli Mateusza Dopieralskiego i Piotra Sibińskiego. Dodatkowo do współpracy przy produkcji płyty został zaproszony Moo Latte. Na krążku gościnnie udzielają się Grubson i Jarecki.

Bitamina, 9 czerwca godz. 19.00,
Bielskie Centrum Kultury.

Bilety – 130 zł (zniżki: Bielska Karta Rodzina+, Bielska Karta Seniora, Weteran+, Zasłużony dla Zdrowia Narodu).

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments