Na sygnale Czechowice-Dziedzice

Kaniów: Potrącenie mężczyzny przez pociąg. Wezwano śmigłowiec LPR | ZDJĘCIA

W nocy z wtorku na środę na stacji kolejowej w Kaniowie doszło do potrącenia mężczyzny przez pociąg towarowy. Na miejsce wysłano wszystkie służby, wezwano śmigłowiec LPR (Ratownik 6). Poszkodowanego 34-latka w ciężkim stanie zabrano do szpitala.

Zgłoszenie wypadku wpłynęło z WCPR o godz. 00.18. – Zostaliśmy wezwani do wypadku, potrącenie mężczyzny przez pociąg. Po dojeździe na miejsce okazało się, że jest już zespół ratownictwa medycznego, który udziela pomocy mężczyźnie oraz policja. Poszkodowany, w chwili naszego przyjazdu, był przytomny. Na miejsce zdarzenia został wezwany śmigłowiec LPR. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy zespołowi ratownictwa medycznego i przeszukaniu pobliskiego terenu oraz torowiska pod kątem innych osób poszkodowanych. Zabezpieczyliśmy także lądowanie i start śmigłowca LPR – powiedział nam asp. Zdzisław Burian z Posterunku Zamiejscowego JRG2 w Czechowicach-Dziedzicach

Jak dowiedział się nasz portal, pociąg poruszał się z miejscowości Zdzieszowice do huty w Dąbrowie Górniczej, natomiast 34-letni mężczyzna siedział na krawędzi peronu, w miejscu zabronionym. Policjanci i pracownicy komisji PKP sporządzili dokumentację zdarzenia. W toku czynności ustalono tożsamość poszkodowanego mężczyzny. Policjanci sprawdzili trzeźwość maszynisty, mężczyzna był trzeźwy.

W akcji uczestniczyły dwa zastępy straży pożarnej z Posterunku Zamiejscowego JRG2 w Czechowicach-Dziedzicach i OSP Kaniów, zespół ratownictwa medycznego, policja, grupa dochodzeniowo-śledcza, załoga śmigłowca LPR, pracownicy komisji PKP. Szczegółowe okoliczności zdarzenia ustala policja.

 

google_news