Bielsko-Biała Na sygnale

Łazy: W ogniu duży budynek gospodarczy. Stodołę ktoś podpalił? | ZDJĘCIA i WiDEO

Siedem zastępów straży pożarnej i policję wysłano po otrzymaniu zgłoszenia pożaru budynku gospodarczego w Łazach. Po dojeździe na miejsce okazało się że budynek jest w całości objęty ogniem.

Wpłynęły dwa zgłoszenia tego pożaru z WCPR, pierwsze zgłoszenie o godz. 00.48, drugie – minutę później. – Po dojedzie na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej, strażacy z lokalnej jednostki uratowali przed ogniem ciągnik rolniczy. Na płonący budynek zostały podane dwa prądy gaśnicze. Po dojeździe następnych zastępów ratownicy podali kolejne dwa prądy gaśnicze. W tym pożarze nikomu nic się nie stało. W budynku na szczęście nie było zwierząt – powiedział nam mł. bryg. Łukasz Łaciok, dowódca zmiany w JRG2 w Bielsku-Białej

Po ugaszeniu pożaru strażacy dokładnie przelali pogorzelisko oraz spaloną konstrukcję dachu. Wskutek pożaru spłonął budynek o powierzchni około 150 m kw., pożar zakwalifikowano jako średniej wielkości.

W akcji uczestniczyły zastępy straży pożarnej z JRG2, OSP Łazy, OSP Świętoszówka, OSP Wieszczęta i policja. Przyczynę pożaru ustala policja. W tym budynku nie było prądu, nie wyklucza się podpalenia. Wstępne straty oszacowano na kwotę 300 tys. zł.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Roman z OSP
Roman z OSP
3 miesięcy temu

A gdzie niby super jednostka z josienicy pełne garaże złomu po co na paradę i mamy dużo hahaha.

Marcin
Marcin
3 miesięcy temu

Brawo OSP Świętoszówka!! Dwa wozy strażackie, super robota