Wydarzenia Bielsko-Biała

Samochodem skosił latarnię i sygnalizator. Kierowca był nietrzeźwy | ZDJĘCIA

Nad ranem na ul. Warszawskiej w Bielsku-Białej mężczyzna kierujący samochodem osobowym uderzył z impetem w betonowy słup latarni oraz sygnalizator. Sprawca zdarzenia wydmuchał ponad 1,8 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło około godz. 4.10 na wysokości zjazdu do Castoramy. Mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki seat, jadąc ul Warszawską w kierunku Czechowic-Dziedzic, wypadł z łuku drogi i uderzył z dużą siłą w betonowy słup latarni oraz sygnalizator. Wskutek uderzenia betonowy, zbrojony słup latarni przewrócił się na jezdnię, a sygnalizator uległ uszkodzeniu.

Policjanci ruchu drogowego sporządzili dokumentację. Badanie stanu trzeźwości sprawca zdarzenia wykazało, że ma w wydychanym powietrzu ponad 1.8 promila alkoholu. Mężczyzna podziękował policji za to, że czuwa. W trakcie obsługi zdarzenia ulicą Warszawską przejeżdżał ambulans pogotowia ratunkowego. Ratownicy zatrzymali pojazd, by zapytać, czy jest potrzebna pomoc.  Na szczęście nikomu nic się nie stało, ambulans pojechał dalej. Ekipa pogotowia energetycznego odłączyła zasilanie, uszkodzoną latarnię usunęli strażacy z JRG1. Dalsze czynności prowadzi policja.

google_news
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Szofer.
Szofer.
6 miesięcy temu

Uważam że słupy stały zbyt blisko jezdni , kierowca nie miał możliwości manewru powrotu do środka jezdni.

oczy w słup
oczy w słup
6 miesięcy temu
Reply to  Szofer.

powinny umknąć przed kierowcą, a stały jak słupy

przepisołamacz
przepisołamacz
6 miesięcy temu

bardzo dobra reklama dla producenta auta-skosiło betonowy słum a kierowca bez szwanku,gdybyto był polonez lub F125 facio by nie przeżył

hodowca
hodowca
6 miesięcy temu

dziwne.. -facio jedzie dobrym prawie nowym autem ,pijany jak bela -do tego jedzie zbyt szybko-a przecież chyba wie że jest pijany.
Wg mnie człowiek ten jest alkoholikiem który utracił kontrolę nad piciem ma obniżony krytycyzm i wydaje mu się że nie jest pijany nawet gdy jest.Powinien mieć zabrane PJ,potem leczenie alkoholizmu,zwrot PJ dopiero po orzeczeniu lekarskim i psychiatrów że jest wolny od nałogu przynajmniej rok

Trzeźwy
Trzeźwy
6 miesięcy temu

Pewnie wracał z zakrapianej imprezy bandyta jeden. Dobrze że trafił w słup a nie w człowieka. ..

Hermenegilda ta mądrzejsza
Hermenegilda ta mądrzejsza
6 miesięcy temu

W jakim stopniu zaostrzenie kar wpłynęło, że pijani za kierownicą nie będą zagrażali bezpieczeństwu na drodze? Jeśli zbrojony, betonowy słup został skoszony – co miałby do powiedzenia trzeźwy użytkownik drogi?

Hermenegilda
Hermenegilda
6 miesięcy temu

Na tym foto jest tylko jedno foto.
Kierowca zrobił test dla betonowego zbrojonego słupa latarni, test wyszedł negatywnie dla słupa, projektanci muszą wzmocnić na przyszłość słupy.