Wydarzenia Bielsko-Biała

Uciekał przed policyjnym pościgiem. Skosił kilka słupów | ZDJĘCIA i WIDEO

Wszystkie służby wysłano po otrzymaniu zgłoszenia wypadku drogowego na ul. Warszawskiej w Bielsku-Białej, gdzie samochód osobowy staranował kilka słupów. Sprawca zdarzenia to obywatel Gruzji, mężczyzna był pijany. Do szpitala odwieziono trzy osoby.

Około godz. 2.00 w al. Armii Krajowej kierujący samochodem osobowym marki opel, nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Policjanci podjęli pościg. Kierujący osobówką przemieszczał się z dużą prędkością ulicami Bielska-Białej, nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe. Na ul. Warszawskiej mężczyzna utracił panowanie nad kierowanym pojazdem, który z impetem skosił kilka słupów. Samochód zatrzymał się na barierze.

– Po dojeździe na miejsce okazało się, że samochód osobowy, uciekając przed policją, wjechał na Rondo Solidarności, gdzie skosił trzy słupy i zatrzymał się na barierze. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatora we wraku auta. Pomocy medycznej poszkodowanym udzielili ratownicy ZRM – powiedział nam st. Kpt. Marcin Rutkowski z JRG1 w Bielsku-Białej

Policjanci ruchu drogowego sporządzili dokumentację. Sprawca zdarzenia był taki pijany, iż nie był w stanie poddać się badaniu trzeźwości. Mężczyźnie zostanie pobrana próbka krwi do analizy. Kwalifikacja prawna zdarzenia nastąpi po ustaleniu obrażeń poszkodowanych.

W akcji uczestniczyły dwa zastępy straży pożarnej z JRG1, trzy zespoły ratownictwa medycznego i kilka patroli policji. Utrudnienia w ruchu trwały ponad dwie godziny.

– Sprawca zdarzenia miał ponad dwa promile alkoholu, został zatrzymany. Mężczyzna odpowie za niezatrzymanie się do kontroli i za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości – poinformowała nasz portal asp. sztab. Katarzyna Chrobak z KMP w Bielsku-Białej.

google_news
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
m
m
1 rok temu

samochód osobowy, uciekając przed policją, wjechał na Rondo Solidarności, gdzie skosił trzy słupy

Arek Barek
Arek Barek
1 rok temu

Ręce precz od Gruzinów ponieważ to bojownicy herosi walczący z naszym odwiecznym zbrodniczym wrogiem i wiernie służący naszemu najważniejszemu partnerowi. Naród ten wydał ojca narodów całego świata i bojownika o pokoj. Za brak empatii do herosa policjanci do dyscyplinarnego zwolnienia