Wydarzenia E-edukacja Wadowice

Z piłką na talerzu

W zorganizowanych w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Radoczy eliminacjach Powiatowego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego uczestniczyli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych.

Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko rozległą wiedzą, ale również dużymi umiejętnościami praktycznymi. Rywalizację inaugurował test z przepisów o ruchu drogowym. Następnie sprawdzano praktyczne umiejętności udzielania pierwszej pomocy, a zawody wieńczył tzw. test stewarda, czyli jazda samochodem po torze sprawnościowym (zadaniem kierującego autem jest płynne pokonanie wyznaczonej trasy w najkrótszym czasie w taki sposób, aby piłka tenisowa nie wypadła z talerza umieszczonego na masce pojazdu).

Bank rozbili uczniowie z CKZiU nr 2 w Wadowicach reprezentowani przez przyszłych techników pojazdów samochodowych. Pierwsze miejsce wywalczył team w składzie: Bernard Bogacki, Bartosz Cinal, Jakub Trąbka. Zwyciężając, podopieczni nauczyciela Marka Dudy zdobyli prawo reprezentowania powiatu wadowickiego w Turnieju Wojewódzkim.

Drugie miejsce zajęli gospodarze zawodów, uczniowie 4 klasy TMŻ ZS CKU pod opieką nauczyciela Adama Kajdasa: Gacek Michał, Kukuła Kornel, Żyła Dominik.

Na trzecim stopniu podium stanęła druga drużyna reprezentująca CKZiU nr 2 w Wadowicach walcząca w składzie: Krystian Styrczula, Krystian Osowski, Krzysztof Łukańko. Opiekunem grupy był również Marek Duda.

navigate_before
navigate_next

google_news