Cieszyn Kultura i rozrywka

Z Trójwsi do Senegalu

Nie zastanawiali się długo. Nie liczyli zysków ani strat. Po prostu zaczęli planowanie podróży. O kim mowa? O wolontariuszach z Istebnej, którzy już za niedługo ruszą na miesięczny wolontariat do Senegalu. Pięciu chętnych będzie prowadzić lekcje i warsztaty dla około dwustu dzieci.

– Na pomysł przyjazdu VIDES do Senegalu wpadł salezjanin z Istebnej, ks. Piotr Wolny, który dwukrotnie przebywał na misji w tym kraju. On właśnie dostrzegł wielką potrzebę zaangażowania naszych wolontariuszy w tym miejscu. Chęć podjęcia wyzwania zdeklarowała czwórka młodych ludzi, którzy w sierpniu tego roku razem z ks. Piotrem, udają się do Afryki, by zanieść tam nadzieję, miłość i radość – mówi Karina Czyż, uczestniczka wyjazdu.

W Senegalu zamierzają prowadzić warsztaty i lekcje artystyczne i plastyczne- tak, aby w przyszłości mogły zarobić na nowe buty czy książki sprzedając swoje wyroby na lokalnych targach. Co więcej będą uczyły dzieci języka angielskiego, a także francuskiego. Wolontariusze chcą także zachęcić lokalną młodzież do bycia animatorami dla młodszych kolegów. Specjalną misją z jaką jadą jest także budowa i doposażenie biblioteki w Tambacounda.

 

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments