Wydarzenia Cieszyn

Z więzienia do lasu. Osadzeni w Cieszynie nie próżnują

Fot. z archiwum ZK w Cieszynie

Kolejne budki lęgowe dla ptaków przekazali funkcjonariusze służby więziennej z Zakładu Karnego w Cieszynie ustrońskiemu nadleśnictwu. Wykonali je skazani w ramach kursu zawodowego.

– Mając na uwadze dobro przyrody, od września ubiegłego roku na terenie naszej jednostki prowadzony jest program readaptacyjny „Ekologia – kształtowanie empatii poprzez pomoc dzikim zwierzętom”. Osadzeni nabywają szeroką wiedzę o ochronie przyrody, a w szczególności o pomaganiu rodzimym gatunkom ptaków – wyjaśnia Tomasz Głasek, rzecznik prasowy dyrektora Zakładu Karnego w Cieszynie.

Ponadto w nadolziańskim więzieniu zorganizowano kurs zawodowy dla osadzonych o specjalności stolarskiej, w ramach którego wykonanych zostało kilkadziesiąt budek lęgowych, głównie dla wróbli. Część z nich przekazano Nadleśnictwu Ustroń, a kolejna partia wkrótce trafi do Urzędu Miejskiego w Cieszynie. – Cieszę się, że dzięki naszym staraniom nie tylko podnosimy świadomość ekologiczną skazanych, ale uczymy ich również szerokiego wykorzystywania umiejętności zawodowych. Jeśli wskutek tych okoliczności możemy pozostawić ślad w mieście czy okolicznych lasach i przyczynić się do ochrony zagrożonych wyginięciem gatunków, to satysfakcja jest jeszcze większa – dodaje Michał Szymaniak, starszy wychowawca Zakładu Karnego w Cieszynie.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
GIT Falbana
GIT Falbana
2 lat temu

Frajerzy….