Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Za rok o tej samej porze. Przebojowy spektakl w BCK

Zrodzony z przypadku romans Doris i George’a nieoczekiwanie staje się związkiem na całe życie. Jak to się jednak udało, skoro gospodyni domowa i księgowy mieszkają z rodzinami na dwóch końcach kraju? Magdalena Walach i Wojciech Leonowicz zdradzają nam, jak kochać się przez wiele lat, widując tylko raz do roku.

To wyjątkowa propozycja na spędzenie wieczoru w Dzień Kobiet, choć z pewnością zdobędzie i serca mężczyzn. 8 marca o 18.00 w Bielskim Centrum Kultury będzie okazja do obejrzenia wielkiego przeboju światowych scen – spektaklu „Za rok o tej samej porze” („Same Time, Next Year”) w wybornej obsadzie.

Sztuka kanadyjskiego dramatopisarza Bernarda Slade’a od 1975 nie schodzi ze scen teatralnych na całym świecie. Przebój budzący sympatię widzów i entuzjazm krytyki został już w trzy lata po prapremierze przeniesiony na duży ekran. Był to pamiętny obraz Roberta Mulligana. W obsypanym nominacjami do Oskarów i Złotych Globów filmie zagrały prawdziwe sławy – Ellen Burstyn i Alan Alda.

Na deskach BCK, w spektaklu wyreżyserowanym przez Henryka Jacka Schoena, zobaczymy znakomitych aktorów z krakowskiego Teatru Bagatela. Magdalena Walach, grająca Doris, ma za sobą role teatralne w tak wymagających sztukach, jak „Othello”, „Tramwaj zwany pożądaniem” i „Trzy siostry”. Jej filmowy debiut to rola w niezapomnianym obrazie Krzysztofa Zanussiego „Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową”, a widzom telewizji jest znana z takich seriali, jak „M jak miłość”, „Komisarz Alex” czy „Pensjonat pod Różą”. Sceniczny partner, Wojciech Leonowicz jako George, jest nie tylko wziętym aktorem teatralnym („Testosteron”, „Tato”, „Kotka na gorącym blaszanym dachu”), ale ma za sobą i serialowo-filmowe doświadczenia (m.in. „Wałęsa. Człowiek z nadziei”, „Komisarz Alex”). Co więcej, uzyskał tytuł doktora sztuk teatralnych. Na scenie ekscytującej parze towarzyszy wszechstronnie utalentowana Kamila Pieńkos, wschodząca gwiazda Teatru Bagatela. W nagraniu improwizacji muzycznych udział wzięli: Kamila Pieńkos, Przemysław Branny, Wojciech Leonowicz, Maciej Sajur, Artur Sędzielarz, Adam Szarek, Kosma Szyman, Marcel Wiercichowski.

google_news