Bielsko-Biała Na sygnale

Zaatakował policjantów

Najbliższe trzy lata może spędzić w więzieniu 59-letni mężczyzna, który zaatakował interweniujących policjantów.

Mundurowi zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań przy bielskiej ul. Komorowickiej, gdzie nietrzeźwy mężczyzna wszczął awanturę ze swoją sąsiadką. – Sprawca zachowywał się wyjątkowo agresywnie i wulgarnie. Widok umundurowanych stróżów prawa nie zrobił na nim większego wrażenia. W dalszym ciągu zachowywał się arogancko. W pewnym momencie napastnik zaatakował policjantów. Usiłował ich uderzyć i kopnąć. Próbował też opluć mundurowych w twarz. Odnosił się do stróżów prawa w lekceważący sposób. Zwracał się do nich wulgarnym, rynsztokowym słownictwem – informuje Elwira Jurasz, oficer prasowy bielskiej komendy.

Sprawca został szybko i skutecznie obezwładniony. Zakuto go w kajdanki, a późniejsze badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. O jego dalszym losie rozstrzygnie wkrótce prokurator.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Bielsko-Biała Na sygnale

Zaatakował policjantów

Pewien 37-latek usłyszał dzisiaj zarzut znieważenia stróżów prawa z Kobiernic oraz naruszenia ich nietykalności cielesnej.

Policjanci zostali wezwani na interwencję spowodowaną tym, że pijany mężczyzna zaczął awanturę z domownikami. Sprawca był agresywny także wobec mundurowych: zwracał się do nich wulgarnymi słowami, próbował ich uderzać i kopać. Mimo to został szybko obezwładniony, zakuty w kajdanki i doprowadzony aresztu. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Grożą mu teraz 3 lata więzienia. Policjanci wnioskują o zastosowanie wobec niego policyjnego dozoru. Decyzja dotycząca dalszego losu 37-latka spoczywa w rękach prokuratora.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments