Wydarzenia Bielsko-Biała

Żaba na szczycie. Nawiązuje do legendy! Wiedzieliście o niej?

Fot: Marcin Płużek

Na szczycie Skrzycznego pojawiła się… żaba. Dlaczego żaba? Jej figura nawiązuje do pewnej legendy, według której nazwa tej beskidzkiej góry pochodzi właśnie od skrzeczenia żab, które kiedyś żyły ponoć w dużej ilości na Skrzycznem.

Wykonany z tworzywa płaz stoi na ogromnym, umieszczonym na samym wierzchołku góry kamieniu. Teren wokół głazu został wyrównany i utwardzony tłuczniem. Pojawiły się też klomb z górską roślinności, ławki oraz stoły. Do tego duża tablica z nazwą szczytu oraz jego wysokością. Wszystko to w ramach projektu „Szczyrk górą stoi! – zagospodarowanie szczytu Skrzyczne”.

W zamyśle żaba wraz z pozostałą infrastrukturą ma być atrakcją przygotowaną przez lokalne władze z myślą o turystach oraz mieszkańcach Szczyrku. Można mieć jednak pewne wątpliwości, czy aby dobrym miejscem dla takiej – powiedzmy szczerze – dość kiczowatej instalacji jest sam wierzchołek najwyższej góry Beskidu Śląskiego?

Zwłaszcza, że okolice jej szczytu i bez tego są kompletnie zabudowane przeróżnymi obiektami infrastruktury turystycznej, sportowej oraz technicznej. Wydaje się, że lepszym miejscem dla żaby byłyby okolice schroniska turystycznego, lub wieży widokowej.

google_news
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krystian
Krystian
1 rok temu

To teraz na Malinowskiej Skale plastikową malinę, a na Klimczoku plastikowego zbójnika.

Bonowentura
Bonowentura
1 rok temu

Aż dziwne, że nie postawiono kolejnego krzyża. Tak chociażby 50 -cio metrowego. Wszystkie ładne miejsca coś tam mają, a to kaplicę, krzyżyk, figurę tego co ukrywał pedofili ( zrobiono go świętym) itp.
Jestem mile zaskoczona.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu
Reply to  Bonowentura

Dobre, popieram.

prymitywizm
prymitywizm
1 rok temu
Reply to  Hermenegilda

Aby ocenić “dobre”, popierać – trzeba wiedzieć co, podszywacz.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu
Reply to  prymitywizm

Ja wiem co popieram w przeciwieństwie do ciebie nie mam dziur w mózgu.

Walery
Walery
1 rok temu

Oj niedobrze, niedobrze. ZUS postanowił przeprowadzić kontrole. Okazało się, że 80 tys. obywateli Ukrainy pobierających świadczenia wcale w Polsce nie mieszkało. ZUS odbiera im 500+ oraz Rodzinny Kapitał Opiekuńczy.

żabcia
żabcia
1 rok temu

Teraz może trzeba wystąpić o zmienę nazwy szczytu na Skrzeczne.

żabcia
żabcia
1 rok temu

Aby żaby wróciły, trzeba dołożyć żaba. Kicz jednej żaby rozmyje się nieco.