Wydarzenia Żywiec

Nie żyje Michał Urbaniec. Kierownik ze Starostwa Powiatowego w Żywcu i działacz strażacki

Michał Urbaniec. Fot. Paweł Szczotka

Wczoraj (23 października) w wieku 43 lat zmarł Michał Urbaniec. To wieloletni kierownik Zespołu ds. Transportu Starostwa Powiatowego w Żywcu i wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Katowicach.

Jego śmierć była ogromnym zaskoczeniem.

Zapamiętamy go jako osobę ciepłą, pogodną, życzliwą i tryskającą humorem – mówi starosta żywiecki Andrzej Kalata.

Michał Urbaniec urodził się 12 lutego 1979 roku. Od dziecka mieszkał w Pewli Ślemieńskiej. Ponad 20 lat temu rozpoczął pracę w Starostwie Powiatowym w Żywcu. Najpierw w biurze Rady Powiatu, potem jako zastępca dyrektora w Wydziale Komunikacyjnym, a w ostatnich latach był kierownikiem Zespołu ds. Transportu.

Od lat związany był z ochotniczymi strażami pożarnymi. Był prezesem OSP Pewel Ślemieńska. Potem, gdy przeniósł się do Pewli Wielkiej, udzielał się w miejscowej jednostce OSP. Ostatnio był tam wiceprezesem. Michał Urbaniec znalazł się również w zarządzie powiatowym ZOSP RP w Żywcu, a także w zarządzie wojewódzkim ZOSP RP w Katowicach, gdzie objął funkcję wiceprezesa. W ostatnich miesiącach wybrany został także prezesem zarządu gminnego ZOSP RP w Jeleśni.

W latach 2002 – 2010 był radnym gminy Świnna, gdzie w kadencji 2002 – 2006 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Rady Gminy.

google_news
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
drwiszon
drwiszon
1 rok temu

I jak? Zmarł tak nagle? Założę się, że się zaszczepił. Jeszcze tyle śmierci przed nami młodych osób oszukanych przez mafię, która obsiadła resort zdrowia i politykę.

Aleksandra
Aleksandra
1 rok temu

R.I.P.