Sport Cieszyn

Kajetanowicz i Szczepaniak w czołowej trójce na koniec sezonu. O tytuł powalczą w Japonii

Fot. Kajetan Kajetanowicz

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak ukończyli Rajd Katalonii na szóstym miejscu w WRC 2, zdobywając kolejne cenne punkty do klasyfikacji sezonu. Polacy niezmiennie są wiceliderami swojej kategorii i zredukowali różnicę do liderów, która wynosi teraz 5 punktów. Choć najważniejsze starcie o tytuł dopiero przed nimi, według nieoficjalnych wyników reprezentanci ORLEN Rally Team już teraz mogą cieszyć się z czwartego z rzędu podium w Rajdowych Mistrzostwach Świata.

Kajetanowicz i Szczepaniak prezentują w tym sezonie naprawdę dobrą postawę. Ukończyli wszystkie dotychczasowe starty, zaczynając od drugiego miejsca w Chorwacji, po którym stanęli także na drugim stopniu podium w Portugalii. Następnie wygrali, debiutując w ekstremalnie trudnym Rajdzie Safari. W Estonii zajęli piątą pozycję, później jednak przywieźli sporo punktów za drugie miejsce w odległej Nowej Zelandii. Finał sezonu już w dniach 10-13 listopada podczas Rajdu Japonii, który wraca po 12 latach do kalendarza WRC. Już teraz Polacy mogą cieszyć się jednak z czwartego z rzędu sezonu ukończonego na podium Rajdowych Mistrzostw Świata.
— Kończymy Rajd Katalonii z ważnymi punktami. To była niesamowita i wymagająca przygoda, trudny rajd pod wieloma względami, ale wylatujemy z Hiszpanii z wynikiem, który daje nam czwarte z rzędu podium w mistrzostwach świata na koniec sezonu. Na początku roku wydawało mi się to trochę nierealne, wiedząc, że będziemy mieli tak wielu fabrycznych rywali w dwóch połączonych kategoriach. Jest dobrze, ale nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. W Japonii, do której udamy się już za dwa tygodnie, okaże się, czy możemy liczyć na mistrzostwo. Choć znowu jedziemy trochę w nieznane, to w zespole ORLEN Rally Team nie brakuje serca do walki. Mając taką drużynę, oddanych fanów, wspaniałych partnerów i kochającą rodzinę, motywacji na pewno mi nie zabraknie! To nasz wspólny sukces, bądźcie z nami do ostatniej rundy, tak jak jesteście teraz, za co bardzo Wam dziękuję! — podsumował Kajetan Kajetanowicz, zawodnik ORLEN Rally Team.
Starty Kajetana Kajetanowicza wspierają strategiczny partner ORLEN Rally Team – PKN ORLEN, a także partner techniczny Delphi Technologies, Pirelli, Grupa Sikora oraz SJS Driving Experience.
Rajd Katalonii 2022, nieoficjalna klasyfikacja generalna WRC 2: 
 
1. Suninen/Markkula (Finlandia, Hyundai i20 N Rally2) 2:54:29,6 s
2. Rossel/Dunand (Francja, Citroën C3 Rally2) +32,5 s
3. Griazin/Aleksandrow (Rosja, Škoda Fabia Rally2 evo) +53,3 s
4. Lindholm/Hämäläinen (Finlandia, Škoda Fabia Rally2 evo) +1:32,6 s
5. Huttunen/Lukka (Finlandia, Ford Fiesta Rally2) +1:57,1 s
6. Kajetanowicz/Szczepaniak (Polska, Škoda Fabia Rally2 evo) +2:10,5 s
7. Pajari/Mälkönen (Finlandia, Škoda Fabia Rally2 evo) +2:52,6 s
8. Zaldivar/Der Ohannesian (Paragwaj/Włochy, Hyundai i20 N Rally2) +3:24,5 s
9. Solans/Sanjuan de Eusebio (Hiszpania, Citroën C3 Rally2) +3:30,6 s
10. Marczyk/Gospodarczyk (Polska, Škoda Fabia Rally2 evo) +3:49,0 s
Punktacja sezonu 2022 – kategoria WRC 2 (kierowcy):
1. A. Mikkelsen (Norwegia) 109 pkt.
2. E. Lindholm (Finlandia) 104 pkt.
3. K. Kajetanowicz (Polska) 104 pkt.
4. Y. Rossel (Francja) 98 pkt.
5. N. Griazin (Rosja) 85 pkt.
6. C. Ingram 56 (Wielka Brytania) pkt.
7. J. Huttunen 55 (Finlandia) pkt.
8. T. Suninen 48 (Finlandia) pkt.
9. H. Paddon 43 (Nowa Zelandia) pkt.
10. S. Lefebvre (Francja) 36 pkt.
google_news