Cieszyn Na sygnale

Zabili i obrabowali

Fot. KPP Cieszyn

Kary dożywotniego więzienia wymierzył bielski Sąd Okręgowy Łukaszowi S. i Leszkowi J., którzy w 2016 roku w brutalny sposób zamordowali młodego mężczyznę. Wyrok nie jest prawomocny.

Ofiarą był 23-letni Michał K. Po raz ostatni widziano go na początku kwietnia 2016 roku w Ustroniu. Planował wyjazd do Hiszpanii. W trakcie śledztwa ustalono, jak poinformowała sędzia Iwona Baran, że do morderstwa doszło w nocy z 1 na 2 kwietnia. Łukasz S. i Leszek J. działali wspólnie. Posłużyli się m.in. młotkiem, którym zadali ofierze wiele ciosów w głowę. Ciało nieprzytomnego mężczyzny zakopali w lesie na skraju Dębowca.

Po zabójstwie Łukasz S. ukradł należące do ofiary 31 tys. zł i dał 5 tys. zł Leszkowi J. Za pomoc. W grudniu 2016 roku, po żmudnym śledztwie policja zatrzymała podejrzanych. Młodszy z nich przyznał się do zabicia mężczyzny i wskazał miejsce ukrycia ciała.

Obaj zostali skazani na dożywocie. Łukasz S. będzie mógł się starać o warunkowe przedterminowe zwolnienie dopiero po odbyciu co najmniej 30 lat kary. Bielski sąd skazał w tej sprawie jeszcze Sebastiana K. na dwa lata więzienia za składanie fałszywych zeznań, które zapewniły alibi Łukaszowi S. na noc dokonania zabójstwa.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments