Na sygnale Oświęcim

Zablokował pijanego kierowcę

Fot. Wojciech Ciomborowski

Mieszkaniec gminy Kęty, będący świadkiem przestępstwa drogowego nie przymknął na nie oczu. Mężczyzna zablokował swoim samochodem dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Zatrzymany 65–latek wsiadł za kierownicę mając w organizmie 1,50 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło we wtorek tuż przed 15.00 na ulicy św. Floriana w Nowej Wsi. 28–letni mieszkaniec gminy Kęty zauważył, że jadący przed nim fiat seicento wykonuje dziwne manewry drogowe. Styl jazdy sugerował, że za kierownicą auta może znajdować się nietrzeźwy.  W związku z tym pojechał za nim, a w międzyczasie poinformował o spostrzeżeniach policjantów.

Po chwili 28-latek zauważył, że kierowca fiata wjeżdża na parking sklepowy i zatrzymuje się.  Wjechał za nim n parking i swoim samochodem zablokował możliwość wyjazdu. Niedługo potem policjanci przejęli nietrzeźwego, którym okazał się  65–letni mieszkaniec gminy Kęty. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie półtora promila alkoholu.

Policjanci ustalili, że do sklepu przyjechał po kolejną porcję wysokoprocentowego trunku. Drogowy przestępca trafił do kęckiego komisariatu .Za kierowanie w stanie nietrzeźwości  grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o