Zabójcza końcówka dała wygraną!

Po dwóch zwycięstwach w Pilźnie hokeiści Oceláři Trzyniec wyrównali stan półfinałowej serii play-off na 2:2. Piąty mecz rywalizacji rozegrany został 11 kwietnia w WERK Arenie i znów górą byli podopieczni trenera Václava Varaďy.

Mecz od samego początku był prawdziwą bitwą. Zanim kibice zobaczyli gole, mogli emocjonować się efektownym pojedynkiem na pięści, który stoczyli Jiří Polanský i Petr Straka. Później w odstępie zaledwie 70 sekund padły dwie bramki. Pierwszą, w 12. minucie zdobył dla grających w przewadze gości David Stach, ale na to trafienie szybko odpowiedział Tomáš Marcinko.

Druga tercja także była wyrównana, jednak skuteczniejsi w niej byli zawodnicy z Pilzna. Lukáš Pulpán zdobył gola w 32. minucie gry i na drugą przerwę w lepszym nastroju do szatni zjeżdżał zespół Škody.

W trzeciej odsłonie czwartkowego starcia ekipa spod Jaworowego mocno naciskała przeciwnika, jednak nie mogła tej przewagi udokumentować golami. Udało się dopiero w końcówce zawodów, która w wykonaniu czerwono-białych była zabójcza. W 58. minucie wyrównał Michal Kovařčík a na 20 sekund przed końcową syreną wynik spotkania na 3:2 dla Oceláři ustalił strzałem z dystansu Milan Doudera.

Dzięki wygranej drużyna z Trzyńca jest o krok od wielkiego finału play-off. W sobotę szósty mecz półfinału w Pilźnie i okazja dla drużyny Václava Varaďy na zakończenie tej rywalizacji. W przypadku porażki, decydujący mecz serii zostanie rozegrany 15 kwietnia w WERK Arenie.