Zabrakło kropki nad i. Trzyniec nadal jeden krok od tytułu

Trwa seria finałowa play-off hokejowej Tipsport Extraligi. Po dwóch wygranych zespołu Oceláři Trzyniec na lodowisku w Hradec Králové (4:2 i 2:1), w sobotę i niedzielę w WERK Arenie rozegrano kolejne dwa spotkania.

W pierwszym obrońcy tytułu pokonali przeciwników 1:0. Decydującego o skromnej wygranej gola zdobył Marko Daňo, któremu asystował Aron Chmielewski. Wynik serii zmienił się na 3:0, zatem już dziś czerwono-biali mogli zakończyć rywalizację i zdobyć tytuł mistrzowski. Niestety przysłowiowego “meczbola” nie wykorzystali. W pierwszej tercji niedzielnego starcia prowadzenie gościom dał Bohumil Jank, który w 19. minucie pokonał bramkarza trzynieckiej ekipy. W drugiej miejscowym udało się wyrównać, po trafieniu w 25. minucie Mariana Adámka. Ostatnia część meczu była festiwalem zmarnowanych przez “Stalowników” szans, co zemściło się w 34 sekundzie dogrywki, gdy decydującą o wygranej 2:1 przez Mountfield bramkę zdobył Radovan Pavlík. Wynik serii finałowej aktualnie brzmi 3:1 dla mistrzów Czech. Kolejny mecz w środę w Hradec Králové.