Wydarzenia Cieszyn

Zachęcić kobiety do głosowania – spotkanie w centrum Cieszyna | Wideo

Fot. Michał Cichy

Dziś o godz. 12.30 na Rynku w Cieszynie kobiety, kandydatki na posłanki, zachęcały inne przedstawicielki swojej płci, do wzięcia udziału w najbliższych wyborach parlamentarnych.

Była to inicjatywa kandydatek KO, jednak – jak stwierdziły na początku – zachęcają do głosowania na jakiekolwiek ugrupowanie. Kandydatki, a w zdecydowanej części obecne też posłanki, podkreślały role kobiet w społeczeństwie, akcentując sfery, w których odgrywają one wiodącą rolę.

W spotkaniu wzięła udział również burmistrz Cieszyna Gabriela Staszkiewicz.

– To tutaj w Cieszynie mamy portrety kobiet, tu w Cieszynie można znaleźć te fantastyczne kobiety, które kiedyś zdecydowały się, by startować w wyborach, by działać na rzecz społeczności lokalnej, na to, żeby mówić o tym, jaką chcemy mieć Polskę dla siebie, naszych dzieci i wnuków. To niezwykle ważne, żebyśmy my, kobiety, do tych wyborów poszły. Nie śpij, bo cię przegłosują – powiedziała Gabriela Staszkiewicz.

Spotkanie zgromadziło kilkudziesięciu widzów, a podczas pół godziny jego trwania ostatecznie przemawiające osoby nie ograniczyły się tylko do zapowiadanej zachęty do głosowania na jakiekolwiek ugrupowanie, ale przedstawiały też hasła wyborcze KO.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł
Paweł
5 miesięcy temu

W Cieszynie kobiety dały już świadectwo swej fantastyczności w postaci realizacji monumentalnego projektu “Szlakiem cieszyńskiego tramwaju”.
Ten projekt kosztował Cieszyn dziesiątki milionów złotych, wstrzymał niezbędne inwestycje wykonywane z własnych środków miasta przez 5 lat, zadłużył budżet Cieszyna na 10 lat spłacania.
Taa, kobiety są fantastyczne!

Hermenegilda
Hermenegilda
5 miesięcy temu
Reply to  Paweł

Tutaj tylko do głosowania potrzebne i powinny iść, przywieźć je do wyborów 100 %

Hermrnegilda
Hermrnegilda
5 miesięcy temu

Ja jako podszyta kobieta jestem dwoma sercami ZA zachęceniem kobiet do głosowania, ale nie bardzo wiem jak to zrobić, myślę że trzeba je czymś wkurzyć bardziej niż dotychczas, ale znowu nie wiem czym.

iga
iga
5 miesięcy temu

Stasek w Cieszynie