Sport Cieszyn

Żaczki i uczennice – koniec sezonu ping-ponga

Fot. LKS Leśnianka

Niedawno pisaliśmy o osiągnięciach chłopców z LKS Lesznianka Leszna Górna w tenisie stołowym. Teraz informujemy o bardzo dobrych miejscach i lokatach dziewcząt.

27 maja w Łaziskach Górnych odbyły się Mistrzostwa Śląska Żaków. W tej kategorii wiekowej klub LKS Lesznianka Leszna Górna wystawił dwie zawodniczki: Wiktorię Cieślar oraz Magdę Byrtek.

– Na treningach staraliśmy się dobrze przygotować do tego turnieju aby jak najlepiej zagrać. Same zawody stały na wysokim poziomie. Trzeba przyznać że w tej kategorii wiekowej na Śląsku jest bardzo duża konkurencja. Aż 4 zawodniczki plasują się w pierwszej dwudziestce w Polsce. Nasze zawodniczki zagrały najlepiej jak umiały zajmując ostatecznie miejsce w przedziale 5-8 – mówi trener Lesznianki Tomasz Rygiel. Tydzień później rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Żaków w Gliwicach, gdzie zagrała tylko Magda Byrtek. Był to jej debiut w zawodach tej rangi.

– Jak to zwykle bywa stres, który towarzyszy zawodnikom czasami nie pozwala pokazać wszystkich swoich możliwości i tak stało się u Magdy. Pierwszy przegrany mecz spowodował, iż mogliśmy tylko walczyć w turnieju pocieszenia zajmując ostatecznie 33. miejsce – dodaje Rygiel.
Początek czerwca natomiast, to czas, w którym sukces odniosły inne młode wychowanki klubu z Lesznej Górnej. Nadia Cieślar i Emilia Byrtek, uczennice SP w Dzięgielowie, wróciły z Drużynowych Mistrzostw Polski Szkół Podstawowych które odbyły się w Zielonej Górze, ze srebrnymi medalami. To ogromny sukces dla szkoły i całej gminy Goleszów.

– Emilia i Nadia swoją przygodę z tenisem stołowym rozpoczęły w naszym malutkim klubie. Od samego początku dziewczyny pracowały bardzo ciężko i były wytrwałe na treningach. Nawet po nieudanych turniejach wracały na salę i ćwiczyły aby doskonalić swoje umiejętności. Obecnie swoją karierę kontynuują w klubie MKS Czechowice Dziedzice – wyjaśnia trener Rygiel.

 

google_news