Porady i inspiracje

Zadbaj o swoje pasje – to się przyda

Kilka godzin spędzonych w pracy może okazać się na tyle wyczerpujące, by po powrocie do domu nie mieć ochoty na jakąkolwiek aktywność. Warto jednak się przełamać i pozostałą część dnia poświęcić na realizowanie swoich pasji i rozwijanie ich. To pozwoli ne tylko zapomnieć o obowiązkach zawodowych, ale też zdobyć nowe umiejętności.

Pracodawcy pytają o zainteresowania

Przeglądając oferty pracy dostępne m.in. w serwisach internetowych typu Pracuj.pl łatwo zauważyć, że pracodawcy przywiązują dużą wagę do kwalifikacji i kompetencji przyszłych pracowników. Na atrakcyjne ogłoszenia odpowiadają tłumy osób. Im liczniejsze grono kontrkandydatów, tym trudniej jest wyróżnić się na ich tle.

O tym, kogo uszczęśliwi nowa praca czasem zależą szczegóły, które towarzyszą życiu zawodowemu. Dlatego zadbaj o to, by w Twoim CV znalazła się informacja o pasjach oraz umiejętnościach, jakie dzięki niej zdobywasz i rozwijasz. Jest duża szansa na to, że pracodawca właśnie w nich zobaczy duży potencjał, co ostatecznie zaważy na wynikach rekrutacji.

Jakie pasje warto odkrywać i rozwijać?

Brak jakichkolwiek zainteresowań może już na starcie zniechęcić rekrutera do Twojej osoby. Sugeruje mu bowiem, że jesteś osobą bierną, która nie dąży do doskonalenia swoich umiejętności i rozwijania w jakiejkolwiek dziedzinie. Poświęć więc trochę czasu na szukanie sposobu, by efektywnie spędzać swój wolny czas i przy okazji mieć z tego satysfakcję.

Zacznij od podejmowania różnych wyzwań i poznawania kolejnych inicjatyw. Rozejrzyj się, jakie formy aktywności są dla Ciebie dostępne w najbliższej okolicy. Może to być klub sportowy, koło wolontariat czy kursy językowe. Korzystanie z wielu ofert to jedyny sposób na znalezienie tej, w której poczujesz się jak przysłowiowa ryba w wodzie.

Dobrą podpowiedzią, w jakim kierunku powinny zmierzać Twoje pasje, jest plan na ścieżkę kariery zawodowej. Jeśli chcesz związać się np. ze służbami mundurowymi, zainteresuj się bronią, militariami i sztukami walki. Marząc o karierze weterynarza, zapisz się na wolontariat w pobliskim schronisku dla psów. Pamiętaj, że jakiekolwiek zainteresowania związane z wykonywaną lub oferowaną pracą pokażą, że jesteś w stanie w pełni w nią się zaangażować.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments