Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Zadymka już gra

W Bielsku-Białej wystartowała jubileuszowa – dwudziesta –  Zadymka Jazzowa.  Lotos Jazz Festiwal 20. Bielska Zadymka Jazzowa -bo tak brzmi oficjalna nazwa tegorocznej odsłony festiwalu – zainaugurowała Gala Bielskiego Jazzu, czyli wyjątkowy koncert, w którym na jednej scenie wystąpiły trzy pokolenia jazzmanów z grodu nad Białą.

Zobaczyć i posłuchać można było tak znanych bielskich muzyków jak: Krzysztof Maciejowski, bracia Golcowie,  Beata Przybytek, Wojciech Myrczek czy Anthimos Apostolis. Obok nich na scenie pojawili się młodzi i bardzo młodzi muzycy – w tym uczniowie szkoły muzycznej – którzy dopiero rozpoczynają karierę. Gospodarzem koncertu – i oczywiście jednym z wykonawców- był profesor Andrzej Zubek legenda bielskiej i zarazem polskiej sceny jazzowej. Zadymka potrwa do przyszłej niedzieli.

Autorami fotoreportażu są: Marcin Płużek, Zdzisław Niemiec, Marcin Kałuski

 

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Zadymka już gra

Punktualnie o 17.00 rozpoczął się w Bielsku-Białej LOTOS Jazz Festival 19. Bielska Zadymka Jazzowa.

Imprezę zainaugurował koncert uczniów i absolwentów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku-Białej oraz studentów Akademii Muzycznej w Katowicach. Młodzi muzycy zagrali w hallu Galerii Sfera. Z kolei o 18.00 w sali koncertowej ZPSM rozpoczął się koncert finałowy laureatów konkursu jazowego. Jego uczestnicy walczyli o nagrodę jaką jest możliwość nagranie debiutanckiej płyty oraz jej promocja w mediach. Koncert potrwa do 21.00, po czym „zadymiarze” przeniosą się do klub Metrum, aby wysłuchać i obejrzeć koncert znanego perkusisty jazzowego, bielszczanina Krzysztofa Dziedzica.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments