Bielsko-Biała Cieszyn Na sygnale Czechowice-Dziedzice Żywiec Wadowice

Zaginięcia starszych osób to coraz większy problem

Fot. Materiały policji

Wychodzą z domu i nie wracają. Odnalezieni – nie potrafią powiedzieć, jak się nazywają ani gdzie mieszkają. Zaginięcia seniorów zdarzają się coraz częściej, również w naszym regionie.

Osoby starsze stanowią coraz większy odsetek naszego społeczeństwa. Policja zwraca uwagę, że coraz częściej dochodzi do ich zaginięć. Często są to osoby, które mają problemy zdrowotne: czasami są po udarze, mają problemy z pamięcią, chorobę Alzheimera, cukrzycę, problemy z poruszaniem się. Wychodząc z domu – bywa – nie ubierają się stosownie do pogody, nie zabierają telefonu komórkowego ani dokumentów.  Bywa i tak, że nie potrafią nawet powiedzieć, jak się nazywają i gdzie mieszkają.

Jak można poprawić bezpieczeństwo bliskiego nam seniora? Policja radzi, by  zaopatrzyć go  w akcesoria mogące ułatwić ustalenie miejsca jego przebywania czy przynajmniej identyfikację. Pomocny będzie więc zegarek z funkcją GPS. Należy zadbać,  aby senior zawsze miał przy sobie telefon komórkowy. Warto zaopatrzyć go w kartkę z adresem i numerem kontaktowym – najlepiej wszyć ją w ubranie tak, aby nie została zgubiona lub wyrzucona.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments