Wydarzenia Cieszyn

Zagłosuj na cieszyńskie projekty w śląskim budżecie obywatelskim

Do 23 września można głosować w drugiej edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego.

Głosowanie odbywa się elektronicznie, za pomocą aplikacji, dostępnej na stronie bo.slaskie.pl w zakładce Głosuj. Do głosowania uprawnieni są wszyscy mieszkańcy województwa, którzy mogą wybierać spośród 90 zadań dopuszczonych do głosowania. Wyniki głosowania poznamy w październiku.

Do projektów, które realizowane będą na terenie Śląska Cieszyńskiego, należą: kontynuacja Pociągu do Kultury, Letni Pianistyczny Festiwal Województwa Śląskiego – Pianoslaskie.pl, Śląskie kocha siatkówkę! oraz Aktywni, zdrowi, bezpieczni – zajęcia samoobrony i sportów walki dla dzieci i młodzieży prowadzone przez trenerów sztuk i sportów walki.

Wśród zadań mogących zainteresować nasz region są także: Siatkarskie mistrzostwa powiatów bielskiego, cieszyńskiego, żywieckiego oraz miasta Bielsko-Biała, Integracja Centrum Aktywności oraz Plenerowe Kino Objazdowe.

Przypomnijmy tylko, że w ramach głosowania każdy mieszkaniec województwa śląskiego przyznaje w sumie 4 punkty – 1 dla zadań zgłoszonych w puli wojewódzkiej oraz 3 dla zadań zgłoszonych w pulach podregionalnych. Głosować można tylko jeden raz – podczas jednej sesji logowania należy przyznać wszystkie punkty. Dodatkowo przypominamy, że od głosującego zależy, czy odda 3 punkty na jedno zadanie, czy podzieli je na dwa lub trzy zadania.

Podczas głosowania należy podać swoje dane osobowe (PESEL, imię i nazwisko, imię matki, na podstawie których weryfikowana będzie poprawność głosowania, tak aby każdy mieszkaniec głosował raz) oraz numer telefonu, na który zostanie przesłany kod weryfikujący. Informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdują się w panelu oraz w zakładce na bo.slaskie.pl.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments