Sport Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Zagrają (i nie tylko) w szczytnym celu

Łowcy autografów wygrzebują już swoje notesiki, miłośnicy dobrej zabawy szykują kreacje, choć wszyscy pamiętają, że liczy się szczytny cel. Już w sobotę na stadionie zembrzyckeigo Garbarza odbędzie się piknik charytatywny, z którego dochód przeznaczony zostanie na rozbudowę Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Tarnawie Górnej.

Całodniowa impreza, której patronuje „Małopolska Kronika Beskidzka” nieprzypadkowo odbędzie się pod hasłem „Dwa pokolenia Wisły Kraków charytatywnie dla OREW Tarnawa”. Już o 11.00 na murawę zembrzyckiego stadionu wybiegnie pierwsza drużyna Białej Gwiazdy z Jakubem Błaszczykowski, Rafałem Boguskim, Marcinem Wasilewskim w składzie. Łowcy autografów zapewne będą chcieli do swoich kajecików zdobyć nie tylko ich podpisy, ale także Łukasza Burligi i niedawno pozyskanego Michała Maka. Rywalem wielokrotnego mistrza Polski będzie reprezentacja powiatu suskiego. Cztery godziny później kibicom zaprezentują się oldboje krakowskiego klubu, z których wielu jest w takiej formie, że można tylko pozazdrościć kondycji. Ich rywalami będą małopolscy biznesmeni.

Ci, którym sport nie w głowie także nie będą zawiedzeni. Późnym popołudniem rozpoczną się koncerty muzyczne, a po nich odbędzie się zabawa taneczna. Już wcześniej na dzieci czekać będą dmuchane zjeżdżalnie, animatorzy robiący bańki mydlane i malujący twarze. Dla starszych ogromną atrakcją powinien być pokaz Stowarzyszenia Kucharze Bez Granic, założonego dwa lata temu  grupę przyjaciół, którzy chcą promować dobrą smaczną kuchnię i pomagać innym. Ich pasja do gotowania stała się sposobem, aby czynić dobro, dla tych którzy są w trudnej sytuacji. Podczas organizowanych zbiórek promują kulinarne dziedzictwo swoich regionów oraz lokalnych producentów.  Bądźcie tam z nami i pomóżcie dzieciom z OREW-u.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o