Cieszyn Kultura i rozrywka

Zagrali na słynnym obiekcie, w towarzystwie głośnych nazwisk

Fot. Wojciech Koliński FB

Kiedy 11 lat temu zakładali orkiestrę symfoniczną, w najśmielszych snach nie pomyśleli, że kiedyś zagrają w katowickim Spodku i to na dodatek w towarzystwie całej plejady polskich gwiazd.

O zespole Artis Symphony Orchestra jest coraz głośniej, choć on sam oczywiście gra nie tylko głośno. Co to za formacja? Jak można przeczytać na jej stronie internetowej, jej założycielem, dyrygentem i aranżerem jest Jean – Claude Hauptmann. Początkowo orkiestra występowała w składzie kameralnym. Aktualny skład orkiestry to 50 instrumentalistów, 6 wokalistów i 2 konferansjerów. Orkiestrę od początku tworzą ludzie z pasją. Tą pasją jest oczywiście Muzyka. Poświęcając swój czas, przyjeżdżają na próby i koncerty z Ustronia, Cieszyna, Wisły, Goleszowa, Dzięgielowa, Jastrzębia, Bielska-Białej, Łodygowic, Orzesza, Katowic, Krakowa a także z sąsiednich Czech. 

Zespół powstał w 2012 roku, zaś w piątek 19 maja 2023 wystąpił w katowickim Spodku na koncercie cyklu Klub 27 Symfonicznie, na którym bawiło się 4 tys. osób. Utwory The Doors, Jimi Hendrixa, Janis Joplin, Any Winehouse i Nirvany w wersjach symfonicznych, śpiewały wielkie damy polskiej piosenki: Kayah, Beata Kozidrak, Małgorzata Ostrowska, Kasia Kowalska. Entuzjazm wzbudzila również Iwona Lorenc. “Summertime” rewelacyjnie zaśpiewała gwiazda opery: Olivia Ohl-Szulik. Wykonawcom towarzyszyła Artis Symphony Orchestra pod dyrekcją Jean Claude’a Hauptmana.

Jak wspomina konferansjer imprezy, Krzysztof Skiba:

– To było duże przeżycie ponownie prowadzić tak fantastyczny koncert.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments