Sport Cieszyn

Adrian Gardyan i Błażej Podleśny triumfatorami XXIV Otwartych Mistrzostw Ziemi Cieszyńskiej

21 maja na boiskach przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Skoczowie rozegrano XXIV Otwarte Mistrzostwa Ziemi Cieszyńskiej w Siatkówce Plażowej mężczyzn. Zawody zaliczane są do cyklu Otwartych Mistrzostw Śląska w Siatkówce Plażowej a najlepsze cztery pary zdobyły również punkty w rankingu PZPS do mistrzostw Polski.

W zawodach udział wzięło 28 par męskich, które rywalizowały systemem brazylijskim. – Przybyli do nas zawodnicy z całego Śląska, a nawet z Małopolski i Opolszczyzny. To pierwszy z wielu turniejów, jakie będą w tym sezonie organizowane w Skoczowie – mówi Janusz Macura z ZSOiT Skoczów, który czuwał nad przebiegiem imprezy. – Jak na turniej wojewódzki to poziom gry jest bardzo wysoki. Zresztą województwo śląskie jest mocne jeśli chodzi o tą dyscyplinę sportu. Na starcie mamy naprawdę wiele dobrych par. Plusem tych zmagań jest to, że są otwarte, więc każdy może się zgłosić i spróbować swoich sił – dodał Janusz Cyran, sędzia główny zawodów.

Po kilku godzinach dobrego grania wyłoniono zwycięzców. Główną nagrodę zgarnął duet Adrian Gardyan (Radlin) i Błażej Podleśny (Rybnik), który okazał się najlepszy. Drugą lokatę zajęli Bartosz Dudek i Tomasz Dudek (Kraków) a skład podium uzupełnili Jakub Wierciński i Mateusz Wikło (Będzin). Tuż za “pudłem” uplasowali się Piotr Piwowarczyk (Sosnowiec) i Mateusz Płaneta (Oleśnica). Najlepsi otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd Miejski w Skoczowie.

google_news