Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn

Zakład Karny w Cieszynie z własnym sztandarem. To powód do dumy i radości

Gościem cieszyńskiej uroczystości był m.in. Piotr Cieplucha, wiceminister sprawiedliwości. Fot. Dorota Krehut-Raszyk

Zakład Karny w Cieszynie może poszczycić się własnym sztandarem. Uroczyste nadanie go i poświęcenie miało miejsce w Cieszyńskim Ośrodku Kultury „Dom Narodowy”, a poprzedziła go msza w kościele św. Marii Magdaleny w Cieszynie.

W świątyni modlono się w intencji funkcjonariuszy i pracowników Zakładu Karnego w Cieszynie, a mszę koncelebrował ks. Roman Pindel, biskup diecezji bielsko-żywieckiej Romana Pindla. W mszy uczestniczył również ks. Adrian Korczago, zwierzchnik diecezji cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce. W uroczystości w Domu Narodowym pojawili się m.in. wiceminister sprawiedliwości Piotr Cieplucha.

Dyrektor Zakładu Karnego w Cieszynie, płk Krzysztof Sojka, podkreśla, że nadanie sztandaru nadolziańskiej jednostce penitencjarnej to jeden z najważniejszych momentów w jej historii. – To wyraz szczególnego wyróżnienia za codzienną służbę i powód do dumy, który będzie przypominał funkcjonariuszom i pracownikom Zakładu Karnego w Cieszynie o najwyższych wartościach: honorze, męstwie i wierności tradycji – mówi płk Krzysztof Sojka.

Wydarzenie uświetnił występ Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Pilsko” z Żywca.

Fot. Dorota Krehut-Raszyk

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ciekawe
ciekawe
10 miesięcy temu

Nie rozumiem, bez górnolotnych słów (honor, męstwo, wierność tradycji) – po co sztandar zakładowi karnemu.