Wydarzenia Cieszyn

Zamarska biesiada. Mieszkańcy pytali, gdzie jest wójt?

Fot. Krzysztof Marciniuk

Burmistrzyni Cieszyna przecinająca wstęgę w Zamarskach, przykuła od razu uwagę naszych czytelników. W fotoreportażu na naszym portalu beskidzka.24pl, (OGLĄDAJ TUTAJ) zauważyli oni również brak na uroczystości wójta gminy Hażlach. – Co się dzieje? Jakaś tajemna secesja? – dopytywali. Nic z tych rzeczy. Otóż przy okazji otwarcia fontanny solankowej wyszły na jaw lokalne animozje…

Zaraz w poniedziałek, burmistrzyni Cieszyna Gabriela Staszkiewicz, napisała na swoim fanpage’u: „W niedzielę na zaproszenie zaprzyjaźnionego sołectwa Zamarski wzięłam udział w uroczystym otwarciu fontanny solankowej w czasie Zamarskiego Biesiadowania. To kolejna świetna inicjatywa sołtysa i mieszkańców. Brawo! Bardzo dziękuję za zaproszenie i deklaruję całym sercem współpracę”.

Oficjalnego zaproszenia nie otrzymałem – twierdzi wójt Grzegorz Sikorski.

Sołtys Klaudiusz Zawada mówi, że wójt unika Zamarsk. –  Wójt zaprzecza, że między nami jest jakikolwiek konflikt, a to wręcz widać na odległość – podkreśla.

O całej sprawie i swego rodzaju lokalnej wojence na linii sołtys – wójt, można przeczytać w najnowszym wydaniu “Głosu Ziemi Cieszyńskiej”. Zapraszamy do lektury.

google_news
27 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gosposia
Gosposia
2 lat temu

Ech Cieszyn się zwijo i szuko aby mu statystyki drgneły w górę. Znaleźli sołtysa, któremu w głowie namieszali i secesja gotowa

Cieszyniok
Cieszyniok
2 lat temu

Jako rodowity cieszyniok byłem w Zamarskach i placki jadłem. Patrzyłem z podziwem na to co juz się tam udało zrobić społecznikom. Brawo mieszkańcy Zamarsk i brawo p. Klaudiusz. Pamiętam go jako młodego chłopaka, który był już ‘niespokojną duszą’ organizując (nie tylko) dla dzieciaków różne atrakcje (np. Zjazdy na byle czym). Ile to było wówczas frajdy…..
Panie Klaudiuszu proszę tak dale trzymać.

Dobra rada
Dobra rada
2 lat temu

Cóż w życiu trzeba mieć jakiś cel. Tym celem stał się Wójt. Kiedyś na celowniku byli dyrektorzy GOKu, teraz widocznie to za mało. Jednak panie sołtysie kto mieczem wojuje to od miecza ginie!

Mieszkańcy
Mieszkańcy
2 lat temu
Reply to  Dobra rada

No biedny ten Wójt. Jak mogli na łamach gazety, w której ma wykupione płatne artykuły o wspaniałym Wójcie i jego wspaniałych poczynaniach nagle opisać, że jednak tak pięknie nie jest. I to wszystko wina Sołtysa, bo go nie zaprosił. Prawda zabolała Wójta i jego ślepo zapatrzonych wyborców. Wójt wojuje mieczem i teraz dostał po łapkach od malutkiego Sołtysa. Panie Sołtysie niech Pan nie da się polityce jak do tej pory. Oni z zawiści i zazdrości chcą Pana zniszczyć. Życzę powodzenia.

Trajdi
Trajdi
2 lat temu

Pani Burmistrz leci jak mucha do gówna wszędzie tam gdzie są kamery,jak już wielokrotnie powtarzałem uwielbia grzać się w świetle fleszy

Chamidło
Chamidło
2 lat temu

Oficjalne zaproszenie tylko dla p. burmistrz (której jest sie podwładnym), a władzom Hażlacha figa z makiem. Sołtys pokazał gdzie ma tych z którymi mu nie po drodze. Uważam, że to duży nietakt. Niby taki kulturalny a tak toche słabo wyszło. najlepiej zrobić konflikt i karmić nim mieszkańców aby popularność nie słabła

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lat temu
Reply to  Chamidło

Nie wierzę że Pan na Hażlachu nie otrzymał zaproszenia. Zresztą z racji funkcji miał się zaangażować w otwarcie i interesować jak może pomóc sołecznikom chociaż organizacyjnie bo to On zarządza zapleczem organizacyjnym – urzędem (jak np. przygotować zaproszenia, listę gości itd) a już na pewno poprzez GOK. Konflikt jest przez media raczej tuszowany. Zresztą doskonale widać Pana W tylko na zdjęciach i w reportażach że jest kasa,dwukrotne otwarcie tego samego budynku… A jak temat ceny śmieci, podatków lub zadłużenia – wtedy mają coś do powiedzenia tylko pracownicy a Wójta brak. Na tym się Pan Wójt nie zna???

Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu
Reply to  Chamidło

Sołtys nie jest podwładnym pani burmistrz.

Chamidło
Chamidło
2 lat temu
Reply to  Hermenegilda

p. burmistrz jest szefem w cieszynie, a p. Klaudiusz jest pracownikiem COKu wiec chyba jakas podległośc jest. Zaproszenie tylko jej, przy pominieciu władz Hażlacha co ma oznaczać? Wystarczył mail, sms, messenger, whatapp czy inna wiadomość. A tu nic. Dlaczego? Liczenie na to, że media podchwycą temat i zyska się przez to na popularności?

Klaudiusz Zawada
Klaudiusz Zawada
2 lat temu
Reply to  Chamidło

Drodzy Państwo. Żadnych oficjalnych i imiennych zaproszeń na Zamarskie Biesiadowanie nie było. Informacja z zaproszeniem i plakatem została wysłana mailem do Gminnego Centrum Informacji w Hażlachu. Jak można było zauważyć owe zaproszenie pojawiło się na oficjalnej stronie Urzędu Gminy Hażlach. To, że w Zamarskach nie pojawiły się władze gminy to nic nowego nawet, gdy oficjalne zaproszenia zostają wysyłane. Proszę zapytać duchów z OSP czy był Pan Wójt na Walnym Zebraniu, proszę zapytać Panie z Koła Gospodyń Wiejskich czy był Pan Wójt na ich jubileuszu. Mimo, iż z Panem Wójtem ustalany jest termin Zebrania Wiejskiego Wójt też się nie pojawia. Tak… Czytaj więcej »

fanpank
fanpank
2 lat temu

Ojojoj coś, ktoś zaczyna kręcić i nie wie jak wyjść z twarzą z zamieszania. W głosie ziemi cieszyńskiej wyraźnie czytamy, że pani burmistrz skorzystała z zaproszenia pana sołtysa. teraz temat niewygodny bo widzimy, że są równi i równiejsi. nieładnie, oj nieładnie panie Klaudku. Poza tym w tej samej gazecie czytamy, że w zastępstwie wójta była pani dyrektor GOK więc sztuczna eskalacja konfliktu. tylko po co, dla poklasku?

Klaudiusz Zawada
Klaudiusz Zawada
2 lat temu
Reply to  fanpank

Niezrozumiała jest merytoryka ludzi – nikogo nie interesuje to dlaczego Wójt unika Zamarsk, (bo Wójta nie trzeba zapraszać oficjalnie jak sam się wypowiedział w GZC), bo jak wcześniej pisałem nie było go ani na Zebraniu Wiejskim, Walnym Zebraniu OSP, ani na jubileuszu KGW. Wszyscy jednak drążą temat obecności Pani Burmistrz. Porównując wypowiedzi obu tych włodarzy to Pani Burmistrz potrafi z klasą i normalnie powiedzieć jak jest, a niestety Pan Wójt w wyuczony dla siebie sposób politycznie mija się się z prawdą i jak on to tylko potrafi mówi “, nie ma między nami konfliktu, zawsze wspieram jego działania…jestem osobą dialogu,… Czytaj więcej »

Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu

Sołtys się chwali konfliktem?

paticream
paticream
2 lat temu
Reply to  Hermenegilda

chyba już ni mo się czym chwalić, a konflikt to temat nośny.

Dramat
Dramat
2 lat temu

Klaudiusz, startuj w wyborach do samorządu – nawet na wójta 🙂 jesteś typowym społecznikiem, który pała ogromnym zaangażowaniem w sprawy lokalne, myślę, że takim byś pozostał po ewentualnym objęciu stanowiska. Pozdrawiam

Dramat
Dramat
2 lat temu

Tylko kto przypomni o co im wtedy poszło ? Że za mało przeznaczył z budżetu na Samarski chyba, tak ?

Dramat
Dramat
2 lat temu

Jak widać, gdzieś ten “smród” się ciągnie. Widać, Klaudiusz chciał dopiec wójtowi i chyba mu to trochę wyszło, do tego nagłośnił sprawę w mediach i tym sposobem podkopuje opinię wójtowi.

Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu

A może podszywacz widzi i wie szerzej, że ktoś kłamie?

Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu

Poczekaj, podszywacz, pani burmistrz odpowie. A może policja?

Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu

Teraz podszywacz pyta. Niech czeka, na pewno dostanie odpowiedź. Tylko po co odpowiedź jak podszywacz wie, że beskidzka24 kłamie.

Tobi
Tobi
2 lat temu

Tak to już jest jak widzi się tylko swój czubek nosa, małe sołectwa pomijane bo mało głosów w wyborach Panie Wójcie? Idąc dalej w większych miejscowościach Gminy Hażlach niby duże inwestycje a kto będzie płacił za utrzymanie tych obiektów skoro Gmina taka biedna – podniesie Pan podatki? Tylko proszę bardziej dbać o te obiekty niż o drogi lokalne które są robione rzekomo z funduszy europejskich gdzie przy odbiorze ładnie się Pan fotografuje a po roku pobocza tych samych dróg są zarośnięte trawą nie wspominając że nie posiadają żadnych odpływów wody przez co zalewane są działki i podjazdy. Więc podsumowując Panie… Czytaj więcej »

hmmm
hmmm
2 lat temu

Wójt ogólnie unika spraw dla niego nie wygodnych 🙂 Tak już jest od wielu lat. W tyłek tylko wchodzi Pogwizdowianą

Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu
Reply to  hmmm

Pogwizdowianom, wiem bo przecież jestem z Pogwizdowa (i Olszówki).

Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu

Nie jest to tak, że burmistrz jest od miasta i sołectw miejskich a od wsi w powiecie jest starosta? Żadne tam czarowanie, że zaprzyjaźnione sołectwo, starosta powinien przecinać wstęgę.

Jo
Jo
2 lat temu

Nasza medialna gwiazdeczka w każdej …ie musi być??? W Cieszynie jej mamy dość, to szuka poklasu po dziedzinach?

Leszek
Leszek
2 lat temu

Wójt do odwołania, co to za włodarz co nie umie się dogadać z mieszkańcami

Josiek
Josiek
2 lat temu
Reply to  Leszek

Leszku pomieszej se w mieszku to bycie ci lepi. Gwiazdeczka przyjechała do gwiazdora i razem gwiazdorzą. O co chodzi o PROMO i tyle. Niech lepi zrobią cos z tym smrodem bo zasłona z desek nie działo i kurniki czuć a solanki ni. Brawo @Jo