Wydarzenia Cieszyn

Zamarski: Jesienna biesiada, przy… fontannie solankowej

Fot. Krzysztof Marciniuk

Folklor królował w Zamarskach, w niedzielne popołudnie i wieczór, 26 września. Na tradycyjne biesiadowanie zaprosili mieszkańców i gości z okolicy Rada Sołecka z sołtysem Klaudiuszem Zawadą, Koło Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszenie Miłośników Zamarsk.

Na początek, w wiejskim parku rekreacyjno-sportowym, w znajdującej się tam Alei Gwiazd Miłośników Pieśniczki Ludowej, odsłonięto kolejną tablicę. Do grona osób, którym poświęcono już pamiątkowe tablice, a byli to m.in. Stanisław Hadyna, Janina Marcinkowa, Józef Chmiel, czy Kazo Urbaś, dołączył Józef Mach – założyciel Zespołu Regionalnego „Brenna”, któremu patronuje. W uroczystości wzięła udział liczna rodzina: dzieci, wnuki, prawnuki i inni krewni.

Po odsłonięciu tablicy, miało miejsce nie mniej uroczyste otwarcie fontanny solankowej, ulokowanej na skraju parku niedaleko sceny. Zadanie zostało zrealizowane z Funduszu Sołeckiego oraz przy wsparciu z konkursu Marszałkowskiego “Inicjatywa Sołecka 2021” i pieniędzy gminy Hażlach. Roboty ruszyły w sierpniu, a dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu grupy miejscowych społeczników, udało się je wyjątkowo sprawnie wykonać.

Zespół „Brenna” uświetnił swoim występem doroczne zamarskie biesiadowanie. Grała ponadto Kapela Pana Janka z GOK-u Hażlach. Niedzielnej biesiadzie towarzyszyły dania kuchni regionalnej, o które zadbały członkinie Koła KGW w Zamarskach.


Zdjęcia: Krzysztof Marciniuk

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu

A i piękna pogoda zaszczyciła swoją obecnością, super.