Wydarzenia Sucha Beskidzka

Zamykają zakopiankę

Od 16 do 25 kwietnia całkowicie nieprzejezdna będzie droga krajowa 7, zwana powszechnie zakopianką, pomiędzy Lubniem a Naprawą. Wynika to z konieczności obniżenia jej o 80 cm, co ma związek z przebudową trasy. Objazdy wytyczono przez Mszanę Dolną i Skomielną Białą, ale należy się spodziewać, że i w powiecie suskim nastąpi zwiększenie natężenia ruchu, gdyż cześć kierowców szukać będzie alternatywnego objazdu.

Droga zostanie zamknięta w poniedziałek około 9.00. Na odcinku ok. 130 m trzeba usunąć całą nawierzchnię i podbudowę drogi, obniżyć ją w stosunku do obecnej o 80 cm i położyć nawierzchnię. Pozwoli to na uzyskanie takiej wysokości pomiędzy powierzchnią terenu i rusztowaniem tzw. bramą, która umożliwi przejazd wszystkim pojazdom w czasie budowy wiaduktu nad jezdnią.

Na wiadukcie w Lubniu , który połączy istniejącą S7 z budowanym odcinkiem tej trasy prowadzone są roboty przy betonowaniu kielicha słupa i izolacji pionowej dwóch przyczółków. Na estakadzie o długości 573 m, nad drogami dojazdowymi i potokami w Lubniu betonowana jest m.in. głowica filara. Na innym wiadukcie także trwają zaawansowane prace, podobnie jak w Krzczonowie. Natomiast na budowanej estakadzie w Naprawie o długości prawie 400 metrów montowano w ostatnich dniach zbrojenie. W ramach robót drogowych prowadzone są prace przy wykopie, wzmacnianiu gwoździami skarp, rozkładaniu mat i wykonywaniu tzw. materaca czyli jednego z elementów konstrukcji drogi.

 

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments