Wydarzenia Żywiec

Zanieczyszczona woda w części Międzybrodzia Żywieckiego i Międzybrodzia Bialskiego

Fot. Materiał prasowy

Urząd Gminy Czernichów poinformował wczoraj (8 października) o braku przydatności wody do spożycia przez ludzi w części Międzybrodzia Żywieckiego i Międzybrodzia Bialskiego.

Brak przydatności stwierdziła Marta Micor, państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Żywcu, po przeprowadzeniu badań wody w środę (6 października). Jak się okazuje stwierdzono przekroczenia parametrów mikrobiologicznych w zakresie grupy coli oraz Enteroków.

Po rozważeniu stopnia zagrożenia dla zdrowia państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Żywcu stwierdził brak przydatności wody do spożycia przez ludzi doprowadzonej siecią wodociągową w Międzybrodziu Żywieckim dla ulic Kwiatowa, Zielona, Polna, Łączna, Leśna i części ul. Energetyków, a w Międzybrodziu Bialskim dla ulic Graniczna, Stroma i Nowa – podkreślają gminni urzędnicy.

Woda z kranu nie może być wykorzystywana do celów spożywczych, picia, przygotowywania posiłków i lodu, mycia owoców i warzyw, mycia zębów, rąk i kąpieli. Dopuszcza się utrzymywanie tego wodociągu w ruchu wyłącznie w celach technologicznych (uzdatnianie wody, płukanie sieci) oraz do celów sanitarnych (spłukiwania toalet). Zakład Usługowo-Produkcyjny Gospodarki Wodno-Ściekowej „Isepnica” w Międzybrodziu Bialskim, jako zarządca obiektu, został zobowiązany do podjęcia natychmiastowych działań naprawczych celem doprowadzenia jakości wody do obowiązujących wymagań. Powyższa informacja obowiązuje do czasu wydania kolejnego komunikatu w sprawie jakości wody z tego wodociągu – stwierdziła w komunikacie Marta Micor, państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Żywcu.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
3 miesięcy temu

Co podkreślili urzędnicy Urzędu Gminy? – powielili informację od pani Marty Micur? Jakie działania z Urzędu Gminy aby zastępczo zapewnić wodę pitną mieszkańcom?

Hermenegilda
Hermenegilda
3 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

Potwierdzam, lubię chodzić do lumpeksu jak większa połowa kobiet (większa połowa bo są lepsze od podszywaczy).