Wydarzenia Cieszyn

Zaprojektuj Święta z Zamkiem Cieszyn!

Fot. Pixabay.com

Półki sklepowe uginają się od dekoracji, nie da się więc nie zauważyć, że zaczyna się okres świąteczny. Dla niektórych te tygodnie to gorączka zakupów i przygotowań, dla Zamku Cieszyn to wspólny czas z akcją „Zaprojektuj Święta”. Plan przedsięwzięcia jest bogaty i warto z przygotowanych propozycji skorzystać. A wszystko to w niedzielę 12 grudnia.

Co Zamek Cieszyn planuje? Od 11.00 do 12.00 oraz od 13.00 do 14.00 będzie można poznać tajniki robienia ozdób ze sznurka, które poprowadzi Aleksandra Obracaj. Pod jej okiem dzieci w wieku 7-11 lat będą mogły stworzyć własną świąteczną makramę. Zajęcia odbywać się będą w sali wystawowej budynku B. W tym samym czasie w sali konferencyjnej w tymże obiekcie, również dla dzieci 7-11-letnich – odbywać się będą warsztaty tworzenia kartek świątecznych, które poprowadzi dyrektor Zamku Cieszyn Magdalena Chorąży-Suchy. O 14.00 zaplanowano spacer z Władysławem Żaganem, który zdradzi „Bożonarodzeniowe historie Cieszyna”. Zbiórka przy Punkcie Informacji Turystycznej. Czas trwania spaceru około 2 godziny, obowiązują zapisy.

O 15.00 na dziedzińcu odbędzie się rozstrzygnięcie XV Konkursu na Cieszyńskie Ciasteczka, które będzie połączone z promocją nowego wydania książeczki „Cieszyńskie ciasteczka”. To must have każdej gospodyni na Śląsku Cieszyńskim! Akcji „Zaprojektuj Święta” towarzyszyć będą dwie wystawy – cieszyńskich ciasteczek w małym holu w budynku A oraz „Dizajn w przestrzeni publicznej. Nasza zima zła?”, w sali ekspozycyjnej budynku A. Na wszystkie wydarzenia zapisywać się można pod numerem telefonu 338510821 wew. 14 lub pisząc na adres [email protected]

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu

Ze zdrajcą o 14-tej nie pójdę na spacer.