Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Zarejestruj koło gospodyń i zgarnij kasę!

Fot. Edyta Łepkowska

Kto już teraz zarejestruje swoje koło gospodyń wiejskich, będzie miał szansę zyskać od 3 do 5 tysięcy złotych na start.

Biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zachęcają do rejestracji wszystkie koła gospodyń wiejskich, które chciałyby zyskać osobowość prawną oraz dostać pomoc finansową na start. Najpierw należy zgłosić swoje koło poprzez złożenie listy wszystkich jego członków wraz z wnioskiem o wpis do rejestru w biurze powiatowym ARiMR. Najlepiej z tym nie zwlekać i zrobić to nie później niż do 14 grudnia. Po otrzymaniu decyzji o rejestracji trzeba założyć konto bankowe, a następnie (do 27 grudnia) złożyć wniosek o przyznanie pomocy finansowej.

Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u pełnomocników ds. KGW w każdym biurze powiatowym ARiMR oraz TUTAJ

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gazda
Gazda
2 lat temu

KGW już dawno mogą utworzyć ze swojej organizacji stowarzyszenie. Wystarczy się zarejestrować, wybrać zarząd, komisje rewizyjną i do boju…tak więc nowa ustawa, to żadna rewolucja. Do tej pory koła z naszego powiatu rzadko to robiły. Panie obawiają się biurokracji związanej z prowadzeniem koła. Dotacja, która się teraz proponuje kolom jest jednorazowa. Nie wiadomo co będzie w kolejnych latach. Zarejestrować koło w ARiMR można także w późniejszym terminie. Pytanie , czy kola zechcą się polakomic na tą jednorazowa dotacje? Zapowiadana dumnie i szumnie przez premiera informacja, że rzekomo rząd zainteresował się kołami i stworzył ustawę, to był typowy chwyt propagandowy przed… Czytaj więcej »

nowy-nick
nowy-nick
2 lat temu

Kto pierwszy, ten lepszy. Ten bubel prawny pozwala na rejestrację jednego KGW na wsi.

Franuś
Franuś
2 lat temu
Reply to  nowy-nick

No i popatrz tutaj, KGW, że jest jakiś komentarz co do inicjatywy wynikającej z artykułu. Nie wiem czy musi każdy się zgodzić ale niech sobie żyje. A nie komentarz aby kogoś zdyskredytować bo za dużo komentuje. Lecz sam KGW nie ma nic do powiedzenia w sednie sprawy bo może czasem ktoś go wypuścił.

Franuś
Franuś
2 lat temu
Reply to  nowy-nick

Jeśli przeczytasz dorobek “Widziane z Senatu” to tam jest powiedziane, że Senator z naszego rejonu miał zasługę aby nie było tylko jedno koło zarejestrowane we wsi. Ale nie wiem czy się nie pomylił myśląc o gminie.

Franuś
Franuś
2 lat temu

Co za pomysł? Koła Gospodyń Wiejskich najczęściej nie są podatne ani do restrukturyzacji ani do modernizacji a już na pewno nie w zakresie rolnictwa. Przyzwyczajone do uzyskiwania zasilania od wójta zwykle nie są zainteresowane do posiadania osobowości prawnej a dalej do prowadzenia księgowości. Tempo paru dni do 14 grudnia jest zdecydowanie za szybkie. Ten rok nie wchodzi w grę i po co takie wariactwo? Pali się? Dla zyskania 3 tys. zł na start?

KGW
KGW
2 lat temu
Reply to  Franuś

Pewnie. Lepiej tak jak ty siedzieć w domu przed komputerem i tylko komentować zamiast zabrać się do działania i coś dobrego zrobić. Na szczęście w wielu gminach są ludzie, którzy potrafią działać.
Poza tym skąd Ty możesz wiedzieć co siedzi w głowach członkiniom Kół ???

Franuś
Franuś
2 lat temu
Reply to  KGW

Proste, KGW, trzeba być bystrym obserwatorem!!! Działanie KGW nie zależy od tego czy ja będę siedział przed komputerem i komentował. Możesz tego nie robić, KGW, nikt Ci nie zabrania nie komentować tak jak mi. Działać? – oddzielny temat nie tutaj w komentarzach.

Franuś
Franuś
2 lat temu
Reply to  KGW

No i tak już na koniec, KGW, powiedz co KGW siedzi w głowie w sprawie “Zarejestruj koło i zgarnij kasę”. Bo główny cel możliwości komentowania jest wypowiedzenie się na temat artykułu.

Franuś
Franuś
2 lat temu
Reply to  Franuś

I wreszcie, KGW, dziękuję za zauważenie, że komentuję a nie krytykuję – jak inni chcieliby mnie ściągnąć do kotła bo szkodnik. Sami siedzą cicho i szepczą po kątach bo strach wychylić się z komentarzem.