Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec

Zarząd Województwa Śląskiego z wotum zaufania i absolutorium, ale niejednogłośnie

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Podczas wczorajszej (20 czerwca) sesji Sejmiku Województwa Śląskiego radni głosowali między innymi w sprawie udzielenia wotum zaufania, a także i absolutorium za wykonanie budżetu za 2021 rok, dla Zarządu Województwa Śląskiego.

Jak informuje biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach dochody całkowite budżetu wykonano w 114 proc. planu po zmianach i osiągnęły poziom 2 mld 192 mln zł. Z kolei wykonanie wydatków wyniosło ponad 91,5 proc.

Rok ubiegły zamknięto wynikiem dodatnim, a nadwyżka wyniosła prawie 169 mln zł. To efekt wzrostu wpływu z podatku CIT pomimo lockdownu w gospodarce. Uzyskaliśmy w wyniku rozliczenia przychodów i rozchodów budżetowych tzw. wolne środki w wysokości około 17 mln zł – powiedział marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

W głosowaniu za udzieleniem wotum zaufania dla Zarządu Województwa Śląskiego opowiedziało się 25 radnych (w tym z naszego regionu: Stanisław Baczyński, Agnieszka Biegun, Jan Kawulok i Ewa Żak), przeciw 15 (Klaudiusz Komor i Andrzej Molin), a 3 wstrzymało się od głosu. Nieobecna była Magdalena Cieślar.

Z kolei za udzieleniem absolutorium głosowało 26 radnych (Stanisław Baczyński, Agnieszka Biegun, Jan Kawulok i Ewa Żak), przeciw 15 (Klaudiusz Komor i Andrzej Molin), a 1 wstrzymał się od głosu. Nieobecna była Magdalena Cieślar.

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
życie
życie
3 dni temu

Dlaczego ma być jednogłośnie?, mają prawo radni być innego zdania i to jest bardziej normalne niż jednogłośnie. Gdzieś 1 radny zginął.