Wydarzenia Bielsko-Biała

Msze na beskidzkich szczytach. Największa taka akcja w diecezji

Zdjęcia: DIECEZJA BIELSKO-ŻYWIECKA

W wakacyjne soboty, od lipca do sierpnia, planowane są rodzinne i wspólnotowe wyprawy na osiem beskidzkich szczytów. Co tydzień w samo południe odprawiane będą msze święte. W tym roku szczególną uwagę poświęcono sprawie budowania więzi małżeńskiej.

– Po raz dziesiąty do udziału w misji ewangelizacji Beskidów zachęcają wspólnoty i franciszkanie z Rychwałdu na Żywiecczyźnie. Inspiracją do 10. edycji „Ewangelizacji w Beskidach” było: „25 praw i zasad budowania pięknych więzi małżeńskich” Jacka Pulikowskiego oraz jego motto: „Najważniejsza dla ratowania świata jest budowa pięknych więzi małżeńskich”. Hasło tegorocznego cyklu spotkań to „Na zawsze razem” – przybliża Robert Karp z diecezjalnej kurii.

Na każdy szczyt uczestnicy akcji wyruszać będą małymi grupkami w rodzinach lub wspólnotach, by w samo południe na górze uczestniczyć w eucharystii, kulminacyjnym momencie cotygodniowej wyprawy ewangelizacyjnej. – „Ewangelizacja w Beskidach” to największa tego typu akcja w diecezji bielsko-żywieckiej – podkreśla przedstawiciel kurii.

Zaplanowane spotkania na szczytach to kolejno: 2 lipca – Hala Rysianka, 9 lipca – Kotarz, 16 lipca – Trzy Kopce Wiślańskie, 23 lipca – Słowianka, 30 lipca – Krawców Wierch, 6 sierpnia – Góra Żar, 13 sierpnia – Leskowiec, 20 sierpnia – Magurka Wilkowicka.

Na każdym z ośmiu szczytów gór rozważane będą wybrane prawa małżeńskie, sformułowane przez Jacka Pulikowskiego: Prawo Boże, Prawo wizji życia, Prawo wspólnych wartości, Prawo prawdy, Prawo wspólnego stołu, Prawo szczęścia, Prawo niesienia krzyża, Prawo zwycięstwa. – Na każdej górze czeka niespodzianka dla małżeństw – zapewniają pomysłodawcy „Ewangelizacji w Beskidach”.

Głównym organizatorem spotkań w górach jest Fundacja „Rodzina w Służbie Człowieka”, działająca przy franciszkańskim sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej.

– Inicjatywa ma być odpowiedzią na wezwanie Kościoła powszechnego do nowej ewangelizacji. Od 10 lat podczas wakacyjnej „Ewangelizacji w Beskidach” na kolejnych szczytach beskidzkich pojawiają się ludzie z różnych wspólnot z terenu diecezji bielsko-żywieckiej, archidiecezji katowickiej i krakowskiej oraz z zagranicy – wskazuje Robert Karp.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ja2
ja2
2 dni temu

Kościół już łapie się wszystkiego aby zwiększyć uczestnictwo we mszach. Ale wg mnie trochę za późno. Wielu rzeczy nie da się cofnąć. A poza tym godzina 12 latem w górach również może być problemem dla frekwencji. Poza tym przeraża mnie próba zaanektowania gór dla głośnych ceremonii. Większość z nas idzie w góry dla ciszy, spokoju przebywania w naturze.

?
?
2 dni temu
Reply to  ja2

no to masz okazję przebywać w naturze inaczej, frekwencja w sobotę.

Heniek
Heniek
2 dni temu

Znowu będą swoim wyciem płoszyć dziką zwierzynę.

7777
7777
2 dni temu

Kościół poszerza wpływy i idzie po kolejny obszar.

dla bardzo zdrowych
dla bardzo zdrowych
2 dni temu
Reply to  7777

prawidłowo, bliżej NIeba – Zbawienia. Pytanie jak w upał letni wytrzymać mszę o godz. 12.

może
może
3 dni temu

Chyba więzi rodzinnej, nie tylko zapraszani są na szczyt małżonkowie lecz tym lepiej jak są dzieci a może babcia wdowa. A samotnie wychowująca matka dzieci nie może być?

Hermenegilda
Hermenegilda
2 dni temu
Reply to  może

Typowy komentarz trolla idioty, sami widzicie.

morze
morze
2 dni temu
Reply to  Hermenegilda

komentarz podszywacza tutaj, nie musicie widzieć, nie ma co pokazywać. Ja piszę komentarze do tekstu artykułu, pomysłów opisywanych a nie dla poklasku. Takie rozumienie, podszywacz.

Hermenegilda
Hermenegilda
2 dni temu
Reply to  morze

Nie wyraźnie widać że piszesz mąciciel żeby siać niezgodę.

osiołek nawet wie
osiołek nawet wie
2 dni temu
Reply to  Hermenegilda

Nie wyraźnie się pisze razem