Wydarzenia Cieszyn

Zasłużeni dla miasta, sołectw i gminy Strumień zostali uhonorowani

Fot. UM Strumień

W Strumieniu odbyła się uroczysta gala podczas której uhonorowano osoby szczególnie zasłużone dla miasta, sołectw i gminy Strumień w roku 2020, a także osoby zasłużone dla rolnictwa.

Laureaci na zaproszenie burmistrz Strumienia Anny Grygierek oraz przewodniczącego Rady Miejskiej w Strumieniu Czesława Grenia spotkali się w sali widowiskowej Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury. W tym wyjątkowym wydarzeniu wzięli udział zaproszeni goście m.in. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorz Puda, Wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej Stanisław Szwed, Poseł na Sejm RP Przemysław Koperski, Członek Zarządu Województwa Śląskiego Beata Białowąs, Wicestarosta Powiatu Cieszyńskiego Janina Żagan, a także Radni i Sołtysi.

W minionym roku uchwałą Rady Miejskiej w Strumieniu tytuły zostały przyznane następującym osobom:

Zasłużony dla BĄKOWA:
–  Marcin Kajstura – za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz sołectwa Bąków, w szczególności za pracę w Ochotniczej Straży Pożarnej,
-Jadwiga Wiśniewska – za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz społeczności lokalnej sołectwa Bąków, w szczególności za pracę w Kole Gospodyń Wiejskich i Polskim Komitecie Pomocy Społecznej.

Zasłużony dla DROGOMYŚLA:
–  Rudolf Brych – za bezinteresowne wspieranie środkami technicznymi jak i materialnymi działań realizowanych przez Radę Sołecką jak i inne organizacje społeczne działające na terenie sołectwa Drogomyśl,
– Anna Głowinkowska – za propagowanie amatorskiego ruchu artystycznego w sferze prezentacji teatralnych, integrujących osoby o podobnych zainteresowaniach na terenie gminy Strumień,
– Barbara Szajter – za wieloletnią aktywność w tworzeniu i wykonawstwie projektów plastycznych, podnoszących estetykę wydarzeń i imprez organizowanych na terenie sołectwa Drogomyśl.

Zasłużony dla PRUCHNEJ:
– Elżbieta Czakon – za wieloletnią pracę i zaangażowanie na rzecz sołectwa Pruchna, w szczególności za pracę w Kole Gospodyń Wiejskich i Polskim Komitecie Pomocy Społecznej,
– Oton Czakon – za wieloletnią pracę i zaangażowanie na rzecz sołectwa Pruchna oraz miejscowych organizacji społecznych,
– Jarosław Górski – za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz sołectwa Pruchna, w szczególności za pracę w Ochotniczej Straży Pożarnej.

Zasłużony dla STRUMIENIA:
– Krystyna Nowak – za pracę na rzecz społeczności lokalnej miasta Strumienia, w szczególności w Macierzy Ziemi Cieszyńskiej Koło w Strumieniu jako Skarbnik oraz propagowanie kultury wśród młodzieży,
– Maria Tyrtania – za długoletnią pracę na rzecz społeczności lokalnej miasta Strumienia, w szczególności w Polskim Komitecie Pomocy Społecznej.

Zasłużony dla ZABŁOCIA:
-Jarosław Szast – za zaangażowanie i pracę na rzecz społeczności lokalnej sołectwa Zabłocie.

Zasłużony dla ZABŁOCIA SOLANKA:
– Halina Kobiela – za wieloletnią pracę na rzecz sołectw Zabłocie i Zabłocie Solanka, w szczególności w Ludowym Klubie Sportowym „Orzeł” Zabłocie i Kole Gospodyń Wiejskich.

Zasłużony dla ZBYTKOWA:
– Wiesława i Jan Kuś – za promowanie rolnictwa, zaangażowanie w przygotowanie święta plonów i współpracę z organizacjami społecznymi,
-Marek Omozik – za działalność prospołeczną, łączenie tradycji pokoleń z nowoczesnością oraz kształtowanie postaw młodych strażaków.

„Zasłużony dla Gminy Strumień”
– Ireneusz Nowak – za wybitne wyniki w podnoszeniu sprawności operacyjnej jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie gminy Strumień, wynikających z kompetencji Komendanta Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Strumieniu,

-Bogumiła Szupina – za bezinteresowną pracę dydaktyczno-wychowawczą, propagowanie wartości artystycznych, patriotycznych i religijnych wśród wychowanków oraz zaangażowanie na rzecz lokalnej społeczności.

Sobotnie spotkanie było doskonałą okazją aby podkreślić również zasługi naszych rolników. W minionym roku na wniosek Burmistrz Strumienia przy współpracy z sołtysami, decyzją Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi tytuł Zasłużony dla Rolnictwa otrzymali: Adam Wacławik, Bogusław Skiba, Renata i Tomasz Sabiniok, Wiesława Kuś oraz Paweł Keller.

KB_42_2021
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
24 dni temu

Nie za dużo tych zasłużonych w jednym roku? Są gminy gdzie zasłużonych można policzyć na palcach jednej ręki a tytuły uchwala Rada Gminy raz na kilka lat. Te tytuły nieco spłaszczone.