Wydarzenia Wadowice Oświęcim

Zator: Śmieci do powtórki

Mieszkańcy Doliny Karpia z niepokojem oczekują na uchwałę dotyczącą stawek za odpady komunalne. Fot. Bogdan Szpila

Burmistrz Zatora wycofał uchwałę dotyczącą podniesienia opłaty za odbiór odpadów komunalnych od mieszkańców.

Na piątkowej sesji (29 listopada) Rady Miejskiej Zatora nie doszło do dyskusji i uchwalenia stawki za odbiór odpadów komunalnych. Przed obradami po dyskusji z radnymi burmistrz Mariusz Makuch wycofał projekt uchwały. Propozycja władz Zatora zaszokowała bowiem mieszkańców, gdyż opłata miała bowiem od 1 stycznia drastycznie wzrosnąć – z obecnych 11 złotych do 28 złotych miesięcznie od osoby.

Urzędnicy zatorskiego magistratu ponownie przeanalizują system gospodarki odpadami w gminie, a w grudniu samorządowcy zbiorą się na sesji nadzwyczajnej, by ostatecznie zadecydować o wysokości stawek za odpady komunalne. Trudno obecnie przesądzić jakie opłaty będą poddane dyskusji i głosowaniu. Jednak okoliczności z jakimi zmagają się samorządowcy (między innymi znacznie wyższe w przyszłym roku opłaty środowiskowe, zapowiadane wysokie podwyżki cen energii elektrycznej, wzrost pensji minimalnej) nie nastrajają optymizmem.

Przed trzema dniami (czwartek, 28 listopada) radni Andrychowa ustalili stawkę w 2020 roku w wysokości 20 zł, oświęcimianie będą płacić 24 zł, w Wieprzu 20 zł a w Kalwarii Zebrzydowskiej 19 zł.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
7 miesięcy temu

Nie ma mocnych aby to szaleństwo podwyżek opłat za śmieci zatrzymać? Gdzie posłowie, senatorzy bliscy władzy centralnej?

Hermenegilda
Hermenegilda
7 miesięcy temu

Nic pocieszającego, że porównuje się niedoszłe stawki w Zatorze z innymi w okolicy. To nie jest wielka filozofia a radni po to są w Radzie Miasta aby radzić a nie w prosty sposób porównywać.