Na sygnale Żywiec

Zatrzymali przemytnika nielegalnych imigrantów

Fot. Straż Graniczna

Straż graniczna zatrzymała mężczyznę, który organizował nielegalne przerzuty imigrantów przez granicę polsko-słowacką. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Żywcu.

Jak informuje straż graniczna, sprawa miała swój początek w październiku 2023 roku, gdy tymczasowo przywrócono kontrolę na granicy polsko-słowackiej.

– W ramach prowadzonych czynności służbowych funkcjonariusze wytypowali do kontroli pojazd, którego kierujący po zatrzymaniu zaczął uciekać pieszo. Jak się okazało, w porzuconym pojeździe była grupa nielegalnych migrantów, którzy mieli zostać przewiezieni do Niemiec. Podjęte przez funkcjonariuszy Straży Granicznej działania operacyjne pozwoliły ustalić zbiegłego kierowcę busa i miejsce jego pobytu. Mężczyzna został zatrzymany w jednym z hosteli pracowniczych w centralnej części Polski. Nie spodziewał się wizyty funkcjonariuszy, bo był przekonany o swojej bezkarności. W trakcie przesłuchania przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu, to jest organizowania innym osobom przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom – informuje SG w swoim komunikacie.

Sąd Rejonowy w Żywcu zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na dwa miesiące. Czynności w tej sprawie są prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Żywcu. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
culombo
culombo
1 miesiąc temu

A pieniędzy przy nim nie znaleźli ? przecież taki transport to sporo kosztuje i z góry płacony.