Wydarzenia Bielsko-Biała

Zawieszona neurologia

Od 1 września oddział neurologii w Beskidzkim Centrum Onkologii-Szpitalu Miejskim w Bielsku-Białej będzie zawieszony na trzy miesiące.

O zawieszenie oddziału na sześć miesięcy – z powodu braku lekarzy – wnioskował dyrektor szpitala. Wojewoda zgodził się na trzy miesiące.

Więcej o sprawie piszemy w najnowszej “Kronice Beskidzkiej”.

 

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
5 lat temu

Dyrektor BCO konsekwentnie dąży do likwidacji oddz neurologicznego ale również kardiologicznego, położniczego ,noworodkowego-Dawniej była próba likwidacji izby przyjeć,-nie udana z powodu zastrzeżeń NFZ,potem umyślna rezygnacja z umowy na prowadzenie poddodziału udarowego z ramach neurologii pomimo spełnienia wszelkich wymogów -dawałoby to możliwośc leczenia trombolitycznego udaru co również dla szpitala jest korzystne ze względu na dobrą wycene takiego świadczenia.Nastęnym powodem jest podnoszona przez dyr kwestia że oddziałe neurologiczny jest kosztowny w utrzymaniu i generuje straty(sam zrezygnował z poddodziału udarowego)-a działalność onkologiczna wręcz przeciwnie.Następnym “wynalazkiem” jest rzekomy brak personelu pomimo tego że sam personel i kierownik oddziału nie zgłaszali tego problemu a oddział… Czytaj więcej »