Wydarzenia Cieszyn

Zawsze niósł pomoc, dziś sam jej potrzebuje…

Fot. KPP w Cieszynie

Ustroński policjant, Piotr Glenc, zawsze był gotów nieść pomoc. Teraz, po ciężkim wypadku, sam potrzebuje wsparcia, by walczyć o powrót do zdrowia…

Piotr Glenc od prawie 15 lat służy w policji, a od 10 jest dzielnicowym w ustrońskim komisariacie. Pełniąc służbę, zwłaszcza na tym stanowisku, na co dzień stał na straży prawa i pomagał innym w pokonywaniu życiowych zakrętów. Napotykając w swej służbie rozmaite ludzkie problemy, zawsze starał się nieść pomoc innym, bo do tego był powołany. Będąc wiernym policyjnej rocie, służył obywatelom i ich chronił, czuwał nad bezpieczeństwem mieszkańców i niósł pomoc tym, którzy jej potrzebowali. Za swoją aktywność, wiedzę i zaangażowanie w 2012 roku został wybrany „Najlepszym dzielnicowym powiatu cieszyńskiego”.

17 maja jego świat się zawalił… Podczas górskiej wędrówki, uległ poważnemu wypadkowi. Skała, na której postawił stopę, osunęła się, a Piotr Glenc upadł. Nie był w stanie się ratować i osunął się kilkaset metrów po zboczu góry. Przeżył upadek i dzięki szybkiej pomocy ratowników górskich trafił do szpitala. Ma złamany kręgosłup, jest po operacji. Obecnie przechodzi pierwszy etap rehabilitacji i ciężko ćwiczy. Walczy o powrót do zdrowia i nie poddaje się. Przed nim długotrwała rehabilitacja, która wiąże się z ogromnymi kosztami. Mimo wsparcia rodziny i przyjaciół, jego bliscy nie są w stanie sami ich udźwignąć, dlatego zdecydowali się poprosić o pomoc ludzi dobrej woli.

Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce pomaga zbierać potrzebne środki na rehabilitację mundurowego. Koszty rocznej specjalistycznej terapii i zakupu niezbędnego sprzętu to 150 tys. zł. Wpłaty można dokonywać na konto: Bank PEKAO S.A. I O/Warszawa, 78 1240 1037 1111 0000 0693 1384, z dopiskiem „Rehabilitacja Piotra”.

google_news