Sport Cieszyn

Sport, zabawa i dobre wartości w Skoczowie

Fot. UM w Skoczowie

Kończący się tydzień w Skoczowie upłynął pod znakiem 3. edycji Igrzysk Dziecięcych Kids Games. W tegorocznej imprezie wzięło udział około 130 młodych ludzi oraz 57 wolontariuszy. Za nimi pięć dni pełnych wrażeń i atrakcji.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie „Cztery Pory Życia” z Bładnic, a także skoczowskie parafie ewangelicko-augsburska Św. Trójcy oraz katolicka Matki Bożej Różańcowej z Górnego Boru, a także Misja „Centrum Służby Życia” oraz kościół zielonoświątkowy „Wspólnota Ewangelii”. Inicjatywę wspiera również gmina Skoczów.

Ideą Igrzysk Dziecięcych Kids Games jest połączenie nauki, wartości chrześcijańskich z zajęciami sportowymi i artystycznymi. Dzieci mają szansę na rozwój różnorodnych umiejętności, zainteresowań, a ponadto nawiązują dobre relacje i uczą się cennych wartości poprzez zabawę.

Zajęcia pod Kaplicówką organizowane były w Szkole Podstawowej nr 8 w Skoczowie, Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pogórzu oraz na krytej pływalni „Delfin”. Dzieci mogły wybierać zajęcia z różnych dyscyplin – piłki nożnej, lekkoatletyki, siatkówki, koszykówki, pływania, gier i zabaw. Nie brakło również zajęć plastycznych i tanecznych, a nawet skautingu.

TAURON
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments