Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Zegarki Atlantic – perfekcja w każdym calu

Zegarki przez lata stawały się prawdziwą sztuką nie tylko w zakresie precyzji, dokładności mechanizmów, ale również i w efektownym wyglądzie. Kupując jakikolwiek czasomierz oczekujemy, że będzie dobrze odmierzał czas, służyć nam jako alarm czy datownik, a w obecnych czasach nawet do czegoś więcej, ale i również doskonale prezentować się na naszej ręce. Postanowiliśmy przeanalizować szwajcarskie zegarki marki Atlantic, które są prawdziwą perłą sztuki zegarmistrzowskiej. Chcąc poznać historię tego arcydzieła, zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem.

Zegarki szwajcarskie – które można nazwać Swiss Made?

Często mówi się o tym, że dany zegarek szwajcarski, natomiast sama firma niekoniecznie musi pochodzić ze Szwajcarii. Warto wyjaśnić to rozróżnienie, ponieważ fraza “zegarki szwajcarskie” może być delikatnie mylna. Tłumacząc to zagadnienie jak najprościej się da, to jest to po prostu dowód pochodzenie zegarka. Tym samym potencjalny klient bądź nabywca zegarka ma pewność, że jest to produkt najwyższej klasy, który będzie cechować się doskonałymi mechanizmami oraz precyzją. Szwajcarskie marki nie bez dwóch zdań są uważane za najlepsze w kwestii produkcji zegarków. Można nawet powiedzieć, że jest to rzecz, która od razu nasuwa się na myśl po usłyszeniu słowa “Szwajcaria”.

Kwestia szwajcarskich zegarków została również uregulowana prawnie, aby niskiej klasy produkty nie były nazywane “Swiss Made”. Od 2017 weszła w Szwajcarii ustawa, która mówi o tym, że przynajmniej 60% kosztów zegarka powinno pochodzić właśnie z tego kraju. Co ciekawe, do kosztów zalicza się montaż czy też prace badawcze. Takie regulacje sprawiają, że klienci po prostu już nie trafią na trefne produkty, które bazują na jawnym oszustwie, a wybiorą te najwyższej klasy.

Zegarki Atlantic – dziedzictwo sztuki zegarmistrzowskiej

Dziedzictwo marki Atlantic jest bardzo bogate. Wszystko rozpoczęło się w 1886 roku, kiedy to Eduard Kummer założył niewielką firmę zajmującą się produkcją zegarków. Jak to bywa w przypadku dziś już wielkich firm, działalność rosła w siłę. Nie inaczej było z Atlantic, kiedy to na samym początku marka produkowała tylko i wyłącznie podzespoły dla innych marek. Z czasem jednak, a dokładnie o 1932 roku zegarki Atlantic miały swoją oficjalną premierę i od tego momentu marka zaczęła pracować na swój przyszły sukces.

Tak wiele lat budowanego dziedzictwa sprawiło, że marka ma swoich wiernych fanów od lat. Co ciekawe, nawet w okresie głębokiej komuny  w Polsce były to produkty, które nieustannie cieszyły się sporą popularnością. Jest to tylko potwierdzenie tego, że Atlantic jest marką produkującą czasomierze najwyższej klasy.

Pierwszym produktem, który pozwolił odnieść sukces był wodoszczelny zegarek męski z 1932. Nie był to jednak koniec sukcesów, ponieważ ponad 20 lat później na rynku pojawił się czasomierz z szybkim przesuwnikiem datownika za pomocą koronki. Wracając jeszcze na chwilę do naszego kraju, należy wspomnieć, że ambasadorem marki jest jeden z najbardziej znanych kierowców w Polsce, czyli Krzysztof Hołowczyc.

Atlantic – elegancki zegarek dla wymagających

Atlantic jest marką zegarków, która dba o to, by ich produkty były dla osób, które mają jasne i klarowne oczekiwania. Dużą ich zaletą jest to, że marka ma wiele serii czasomierzy, dzięki czemu mają tak ogromną sławę. Najbardziej znaną serią było Atlantic Worldmaster, które to charakteryzowały się klasycznym wyglądem. Ciekawa jest seria Seagold, która oferuje zarówno panom jak i paniom zegarki pokryte 14-karatowym złotem. Osoby będące sportowcami, które wiele od siebie wymagają, z pewnością docenią serię Seashark, która jest dedykowana fanom nurkowania, ale i też Seahunter.

Osoby oczekujące, że zegarki męskie marki Atlantic będą najwyżej klasy, z pewnością nie będą zawiedzeni. Stosowanie najwyższej klasy szkieł mineralnych zapewnia najwyższą odporność na ścieralność. Ważne jest to, że w każdym z zegarków znajdziemy najlepszy szwajcarski mechanizm ETA. Dodatkowo marka o to, aby zegarek Atlantic wyróżniał się wodoszczelnością i to również możemy znaleźć w tych czasomierzach.

Dlaczego warto kupić zegarek Atlantic?

Przede wszystkim sama marka jest synonimem solidności. Zakup jakiegokolwiek zegarka tej marki jest gwarancją, że będzie to produkt na lata. Zanim jednak dojdzie do ostatecznej decyzji o zakupie, warto zapoznać się z każdą z serii, aby wybrać ostatecznie jak najlepszy czasomierz. Atlantic dba o najmniejsze detale w swoich zegarkach i gwarantuje, że nikt nie będzie nim zawiedziony.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments