E-edukacja Cieszyn

Zielona klasa w Skoczowie

Fot. UM w Skoczowie

Mamy kolejną nowoczesną ekologiczną pracownię w regionie. „Zielona Przystań” mieści się w siedzibie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II przy ulicy Bielskiej w Skoczowie. Nowa klasa chemiczno-fizyczna to już druga tego typu sala powstała w gminie pod Kaplicówką dzięki środkom z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

„Zielona Przystań” to nowoczesna pracownia, która umożliwia młodym ludziom zdobywanie wiedzy w atrakcyjny i ciekawy sposób. Pozwala również na rozwijanie zainteresowań i talentów oraz pobudza do twórczego myślenia. Odbywają się w niej lekcje fizyki, chemii i przyrody oraz zajęcia kółka ekologicznego i kółek zainteresowań związanych z tymi dziedzinami nauki. Wartość projektu wynosi 34 tys. zł.

Podczas uroczystego otwarcia pracowni, nauczycielka chemii Lucyna Krysta przybliżyła etapy jej powstawania i pokazała, jak wcześniej wyglądała klasa. Pole do popisu mieli jednak przede wszystkim uczniowie, którzy w ciekawy i zabawny sposób zaprezentowali kilka doświadczeń fizycznych i chemicznych. W sali pojawiły się znane postaci: Maria Skłodowska-Curie, Albert Einstein oraz Alfred Nobel. Młodzi ludzie zaprezentowali doświadczenia sprawdzające wpływ wiatru na turbinę, wpływ energii słonecznej na panel fotowoltaiczny oraz odczyny różnych substancji.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments