Wydarzenia Bielsko-Biała

Zima, a śniegu ni ma

Fot. Marcin Płużek

Obecna zima jest wyjątkowo bezśnieżna. Nawet w górach, białego puchu spadło do tej pory tyle, co kot napłakał. Jest go mało nawet w porównaniu z zeszłym rokiem, kiedy to także nie odnotowano w Beskidach wielkich opadów.

Widać to doskonale na zmieszczonych zdjęciach. Przedstawiają tę samą panoramę roztaczająca się ze szczytu Wielkiej Raczy. Różnica jest tylko taka, iż to po lewej wykonano tej zimy, a to po prawej poprzedniej mniej więcej o tej samej porze roku. Brak śniegu w górach to nie tylko powód do zmartwień dla narciarzy czy właścicieli ośrodków wypoczynkowych. Taka sytuacja może oznaczać, iż czeka nas wyjątkowo sucha wiosna i jeszcze suchsze lato. Niektórzy wręcz prognozują suszę, która może spustoszyć uprawy i sprawić, że w kranach zacznie brakować wody.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
4 miesięcy temu

Nie muszą prognozować niektórzy, są od tego służby co się znają.

Bielszczanin JOHNY
Bielszczanin JOHNY
4 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

No i jest hermengild von kupsko :D:D:D

Howgh
Howgh
4 miesięcy temu

i ty też waflarzu Jasiu

Hermenegilda
Hermenegilda
4 miesięcy temu
Reply to  Howgh

Nie pisz niezrozumiałym językiem. Bielszczanin JOHN nazywany jest waflarzem a nikt nie wytłumaczył Mu co to znaczy. I musi się domyślać najgorszego. Fafle służą dobrej sprawie, są pyszne andruty z nich. Co to jest kupsko to wiem, też nie najbrzydziej, można by było gorzej. W połączeniu z von to hrabiowskie więc może w nim jest błękitna krew (?).

Bielszczanin JOHNY
Bielszczanin JOHNY
4 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

Siemanko leszczyki :D:D:D co tam o poranku? Jakaś ustaweczka dzisiaj w planach? Pewnie nie jak zwykle – ale nic to dzisiaj w planach rozbijanie wiecu platfusów – poczytacie sobie… SALUT leszczyki.