Na sygnale Żywiec

Złapany na leśnej wycince – przygotowywał się do Wszystkich Świętych

Fot. KPP Cieszyn

Zbliża się dzień Wszystkich Świętych. Dla większości jest to czas zadumy i refleksji. Jednak są i tacy, którzy wykorzystują zbliżające się święto i w sposób nielegalny pozyskują stroisz, czyli gałązki iglastych drzew i krzewów wykorzystywane później do produkcji wieńców.

O tym, że jest to kosztowny i nieopłacalny interes przekonał się 30-letni mieszkaniec małopolski, którego na gorącym uczynku wycinki, zatrzymali policjanci z Gilowic wspólnie ze strażnikami leśnymi z Jeleśni.

Kilka dni temu dyżurny żywieckiej komendy policji otrzymał informację od strażników leśnych z Jeleśni, że w lasach w Koconiu może dochodzić do nielegalnego pozyskiwania stroiszu. Na miejsce natychmiast pojechali mundurowi z Gilowic. Policjanci wspólnie z leśnikami przez ponad 1,5 godziny obserwowali teren. Dzięki temu zatrzymali na gorącym uczynku wycinki stroiszu 30-letniego mieszkańca małopolski. Mężczyzna za złamanie prawa został ukarany mandatem karnym w wysokości tysiąca zł.

Nielegalne pozyskiwanie stroiszu stanowi poważne zagrożenie dla lasów, dlatego policjanci wspólnie z leśnikami, przez cały okres przedświąteczny, będą kontrolować miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do tych nielegalnych praktyk

Glos_praca
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments