Wydarzenia Bielsko-Biała

Dzień seniora w bielskim ZUS-ie

26 października od 10.00 do 14.00 w sali NOT w Bielsku-Białej odbędzie się Dzień Seniora z ZUS pod hasłem „Aktywnie i bezpiecznie”. Współorganizatorem wydarzenia jest Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

– Motywem przewodnim tegorocznej akcji jest bezpieczeństwo i świadomość prawna osób starszych. Wielu seniorów pada ofiarą przestępstw takich jak oszustwa, wyłudzenia pieniędzy, nieuczciwe praktyki przedsiębiorców, przemoc, czy dyskryminacja ze względu na wiek. Dlatego Zakład Ubezpieczeń Społecznych w porozumieniu z innymi instytucjami, m.in. z policją, aktywnie działa w celu podniesienia świadomości osób starszych w zakresie bezpieczeństwa – mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Podczas tegorocznego Dnia Seniora, oprócz informacji jak nie dać się oszukać, zmanipulować, będzie można wysłuchać na temat udzielania pierwszej pomocy. O zmianach w rentach i sposobach podwyższenia emerytury opowie ekspert z ZUS. Na zakończenie części wykładowej swoimi wspomnieniami z Powstania Warszawskiego podzieli się doc. dr inż. Andrzej Kowalski – emerytowany wykładowcy ATH.

Organizatorzy zadbali także o artystyczną stronę tego przedsięwzięcia. W programie przygotowanym przez Akademię Seniora są przedstawienie teatralne, pokaz tańca i monolog aktora Zbigniewa Grzesiaka.

Seniorzy biorący udział w wydarzeniu będą mogli skorzystać z bezpłatnego badania wzroku i uzyskania bonu zniżkowego na zakup okularów.
Do udziału w wydarzeniu zaproszono przedstawicieli instytucji i organizacji z Bielska-Białej działających na rzecz seniorów. – To niebywała okazja, by w jednym miejscu uzyskać informację z tak różnych obszarów, dlatego serdecznie zapraszamy do skorzystania z punktów informacyjnych – dodaje rzeczniczka.

Szczegółowy program

Glos_praca
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments