Złe miłego początki. Wygrana bielskich siatkarek w Bydgoszczy

BKS BOSTIK przystępował do wyjazdowego meczu z Pałacem Bydgoszcz w roli faworyta. Bielszczanki nie zawiodły, choć łatwo nie było.

W pierwszym secie podopieczne trenera Bartłomieja Piekarczyka prowadziły już 22:15 i wydawało się, że nic nie odbierze im zwycięstwa w tej partii. Nic bardziej mylnego. Nagle bielszczanki “przestały grać”, rywalki wyrównały, a chwilę później cieszyły się z wygranej.

Kolejne trzy partie padły już jednak łupem BKS-u. Wszystkie były wyrównane, nie brakowało emocji. W drugim secie gospodynie prowadziły w końcówce 23:21, w trzecim było po 23, czwarty zakończył się wygraną BKS-u na przewagi.

Najskuteczniejsza w szeregach zwyciężczyń była Gabriela Orvosova, która zdobyła aż 23 punkty.

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz – BKS BOSTIK Bielsko-Biała 1:3 (25:23, 24:26, 23:25, 24:26)

Polskie Przetwory Pałac: Cassemiro, Szperlak, Hage, Majkowska, Szczepańska-Pogoda, Bałdyga, Saad (libero) oraz Polak-Balmas, Kobus, Mazurek, Różyńska.

BKS BOSTIK: Kazała, Polak, Janiuk, Pierzchała, Szlagowska, Orvosova, Drabek (libero), Mazur (libero) oraz Borowczak, Chmielewska, Bartkowska, Świrad.